Borac zasjeo na čelo tabele

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] U derbiju sedmog kola Druge fudbalske Lige Republike Srpske, grupa Zapad, šamački Borac, koji domaće utakmice igra na stadionu u Donjoj Dubici (FBiH), savladao je banjalučki BSK sa 2:0 i zasjeo na čelo tabele.

Trijumf mladića trenera Predraga Lukića najavio je raspoloženi Nemanja Arsić, na otvaranju utakmice, da bi u posljednjim trenucima “rezervista” Janko Dujmušić još jednom primorao na kapitulaciju golmana Bojana Dobrijevića za zaslužen trijumf Šamčana, koji su tako potvrdili da su najozbiljniji kandidat za jesenju titulu.

Neobičan tok imao je okršaj u Banji Vrućici između domaćeg Minerala i Župe Superpetrol, koji je završen neriješenim rezultatom, 3:3. Gosti iz Milosavaca su do 90. minuta imali dva gola prednosti, ali nisu zabilježili pobjedu. Naime, u sudijskoj nadoknadi, u drugom i četvrtom minutu, Jorgovan Simić je dva puta matirao golmana gostiju Nikolu Đurića, čime su domaći izbjegli poraz.

U grupi Istok sedmo kolo obilježili su remiji, jer je čak četiri od sedam susreta završeno miroljubivo.

Službenu tabelu Druge lige RS – grupa Zapad pogledajte OVDJE.

Službenu tabelu Druge lige RS – grupa Istok pogledajte OVDJE.

Borac (KD) – Ljubić 4:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 V. Reljić u 30, 2:0 Đurašinović u 33, 3:0 Pralica u 45, 4:0 Adžić u 74, 4:1 B. Žižak iz penala u 81. minutu.

Stadion: Borca u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 200.

Sudija: Nemanja Malić (Banjaluka) 8.

Žuti kartoni: Adžić, Brkić, Vujčić (Borac), B. Žižak, Šarčević (Ljubić).

Igrač utakmice: Nemanja Marinović (Borac) 8.

Borac (Kozarska Dubica): M. Reljić 7,5, Vujčić 7, Kondić 6,5 (od 73. minuta Kušmić -), Burazor 7, Pralica 7 (od 77. minuta Brkić -), Miodragović 7, Đurašinović 7,5 (od 59. minuta Jaćimović 6,5), V. Reljić 7,5, Adžić 8, Pekić 7, Marinović 8.

Ljubić: Radulović 6,5, Lazić 5,5 (od 56. minuta Jovanić 6), Kovačević 6, Mujkić 6, B. Žižak 7, Šarčević 6, Segić 7, Deket 7,5 A. Žižak 7 (od 67. minuta Modić -), Kovač 6, Ćirković 6.

Mineral – Župa Superpetrol 3:3 (1:0)

Strijelci: 1:0 Prodić u 25, 1:1 Radić u 57, 1:2 Ž. Trivić u 60, 1:3 Radić u 69, 2:3 Simić u 90, 3:3 Simić u 90. minutu.

Stadion: Minerala u Banji Vrućici.

Gledalaca: 150.

Sudija: Željko Vukić (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: Gačić, M. Popović, Simić, Omerović, D. Popović, Kovačević (Mineral), Ž. Trivić, Savić (Župa Superpetrol).

Igrač utakmice: Jorgovan Simić (Mineral) 8.

Mineral: Omerović 6, D. Popović 6,5, Goranović 6, Jovičić 6,5, Prodić 6 (od 61. minuta Kuzmanović -), Simić 8, M. Popović 7, Stojanović 7,5, Kovačević 7, Gačić 7, Vučić 7.

Župa Superpetrol: Đurić 6, Savić 6, Damjanić 6,5, Topalović 6, Radić 7,5, Petković 7, Miljić 6,5, Ž. Trivić 7, Malkić 6 (od 43. minuta Gudalo 6), Mijatović 6 (od 70. minuta P. Trivić -), Došlov 7 (od 90. minuta Vukomanović -).

Borac (Š) – BSK 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Arsić u 10, 2:0 Dujmušić u 90. minutu.

Stadion: u Donjoj Dubici.

Gledalaca: 100.

Sudija: Branko Trkulja (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: Stanković, Radić, Mićić (Borac, Šamac), Lekić, Lazendić, Zeljković (BSK).

Igrač utakmice: Nemanja Arsić (Borac, Šamac) 8.

Borac (Šamac): Smajić 7, N. Paležnica 7,5, Jaćimović 7, Mićić 7,5, Stanković 7, Aleksić 7 (od 86. minuta Dujmušić -), Arsić 8 (od 90. S. Paležnica -), Veljović 7, Brčkalić 7 (od 90. minuta Miladinović -), Radić 7, Spasojević 7,5.

BSK: Dobrijević 7, Lazendić 6,5, Savić 7, Lekić 7, Stanković 6,5, Rašić 6, Pejanić 6 (od 46. minuta Zeljković 6), Damjanović 6,5, Kovačević 6 (od 59. minuta Knežić 6), Todorović 6, Trubajić 6.

Modriča Maksima – Liješće 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 R. Prljeta u 7, 2:0 Lukić u 38. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Sudija: Milan Tadić (Doboj) 7.

Žuti karton: Kalabić (Liješće).

Igrač utakmice: Goran Lukić (Modriča Maksima) 7,5.

Modriča Maksima: Tripić -, Bojić 7, Buljić 6,5, Koprivica 6, Demonjić 6,5, Perić 6,5, Pejić 6 (od 74. minuta S. Sarkić -) R. Prljeta 7 (od 79. minuta Kojić -), Lukić 7,5, Đokić 7, Lj. Sarkić 7.

Liješće: Popratim 6,5, Milanković 6, Džabić 6, Milovac 6, Milićević 6 (od 68. minuta Ignjić -), Kalabić 6,5, Milošević 6, Bosić 6 (od 78. minuta Grozdanić -), Malešević 6, Ždrnja 6, Milovac 6 (od 68. minuta Kolunija -).

Ozren – Jedinstvo (Ž) 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Sofrić u 50, 2:0 Simić u 51, 3:0 Lukić iz penala u 69. minutu.

Stadion: “Lužanjak” u Petrovu.

Sudija: Aleksandar Railić (Derventa) 7.

Žuti kartoni: Blagojević (Ozren), Ostojić (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Nebojša Pupovac (Ozren) 8.

Ozren: Ćuković -, Sofrić 6, Božić 7,5, V. Katanić 7, Simić 7 (od 66. minuta Šešlak -), Lukić 7,5, Ristić 7 (od 56. minuta N. Katanić -), Blagojević 7, Gavrić 7,5, Rakanović 7, Pupovac 8.

Jedinstvo (Žeravica): Babić 5, Tomić 6,5, Ostojić 6, Berić 6 (od 86. minuta Vojinović -), Golić 6, Blagojević 6, Husić 6 (od 63. minuta Ugrenović -), Kasagić 6,5 (od 81. minuta Hamzić -), Nikolić 6, Behara 6,5, Milaković 6.

Laktaši – Omarska 2:4 (0:2)

Strijelci: 0:1 Grahovac u 6, 0:2 Krecelj u 20, 0:3 Jaćimović u 58, 1:3 Matić u 63, 1:4 Jaćimović u 67, 2:4 Stamenković u 85. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 250.

Sudija: Zoran Tripunović (Doboj) 7.

Žuti karton: Pađen (Omarska).

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović (Omarska) 8.

Laktaši: Ivančević 6,5, Bursać 6, Bajić 7, Lovrić 6,5, Glišić 6,5, Surtov 6,5, Đurić 6,5 (od 90. minuta B. Erceg -), Milinović 6,5, Trninić 6,5, Matić 6,5, Stamenković 7.

Omarska: Jokić 7, N. Nišević 7 (od 87. minuta Pađen -), B. Romanić 7 (od 78. minuta Zdjelar -), D. Nišević 6,5, Panić 6,5 (od 73. minuta Hrvaćanin -), Krecelj 7,5, Grahovac 7,5, Anđić 7,5, Jaćimović 8, Malešević 7,5, De. Romanić 7.

Sloga (D) – Mladost (DS) 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 M. Ilić u 42, 0:2 M. Ilić u 48. minutu.

Stadion: “Luke” u Doboju.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 7.

Žuti kartoni: Halilović, Joksimović, Martić (Sloga, Doboj), Maksimović, Roža (Mladost, Donja Slatina).

Igrač utakmice: Miloš Ilić (Mladost, Donja Slatina) 8.

Sloga (Doboj): D. Lukić 6, Janković 6, Kršić 6,5, D. Vuković 7, D. Todić – (od 36. minuta Joksimović 6,5), Martić 6, Ristić 6, Jupić 6 (od 58. minuta Jovičić 6), Tadić 5 (od 77. minuta M. Todić -), Halilović 5,5, Dražen Filipović 5.

Mladost (Donja Slatina): Lakić 7, Kadić 7,5, D. Ilić 7, Huseinbašić 7,5, M. Ilić 8 (od 83. minuta Roža -), Simeunović 7, Pavlović 7 (od 87. minuta Đurđević -), Arnautović 7, Maksimović 7, Čančarević 7, Mirić 7 (od 79. minuta Tomašević -).

Sloga junajted – Jedinstvo (Br) 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Delibašić iz penala u 65, 1:1 Sekanić u 90. minutu.

Stadion: “Tombak” u Bijeljini.

Sudija: Srđan Lubura (Istočno Sarajevo) 6.

Žuti kartoni: Delibašić, Babunović, Čebić, Gusak (Sloga Junajted), Lukić, Jović, Kutlačić, Perić, Gašević (Jedinstvo, Brodac).

Crveni kartoni: Dragan Babunović (Sloga Junajted) u 68, Darko Lukić (Jedinstvo, Brodac) u 61. minutu.

Igrač utakmice: Darko Sekanić (Jedinstvo, Brodac) 7.

Sloga Junajted: Savić 7, B. Lukić 6, Todorović 5,5 (od 59. minuta Gusak 5,5), Vasić 6, Stojanović 6, Borovčanin 6, Čebić 6, Babunović 5,5, Delibašić 6,5, Ostojić 6, Blagić 6.

Jedinstvo (Brodac): Gavrić 7, Kutlačić 6,5, Sekulić 6,5, Krstić 6 (od 74. minuta Sekanić 7), Puhalac 6 (od 65. minuta Mitrović -), Mijatović 6, Gašević 6,5, D. Lukić 5,5, Makarić 6, Ristić 6, Jović 5 (od 46. minuta Perić 6).

Proleter (D) – Zvijezda 09 0:0

Stadion: FK Proleter u Dvorovima.

Gledalaca: 300.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 7.

Žuti kartoni: Dupor, Malešević, Rankić (Proleter, Dvorovi), Boljanović, Vuković (Zvijezda 09).

Igrač utakmice: Milan Jović (Zvijezda 09) 7,5.

Proleter (Dvorovi): Simojlović 7, Tomanić 6 (od 87. minuta Petrović -), Milošević 7, Ivanović 7, Todorović 6,5, Lukić 6,5, Malešević 6,5, Marković 6, Dupor 7, Rankić 6,5, Jeftić 6,5.

Zvijezda 09: Jović 7,5, Kalajdžić 7, Vuković 6,5, Mašanović 6,5, Stevanović 6,5, Šikuljak 7 (od 75. minuta Grujičić -), Dražić 6,5, Milanović 7 (od 84. minuta Bunijevac -), Janjić 7, Boljanović 7, Živković 7.

Famos – Ilićka 01 0:0

Stadion: SRC “Famos – Vojkovići” u Istočnoj Ilidži.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6.

Žuti kartoni: Blažić, Vitković (Famos), Marković, Mehmedbegović (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Igor Vukadinović (Ilićka 01) 6,5.

Famos: Remić 6,5, Mičić 6 (od 75. minuta V. Lalović -), Koprivica 6,5, Plavšić 6 (od 88. minuta Šešlija -), Blažić 6, Močević 6, Vitković 6, N. Tešanović 6, Tomašević 6 (od 70. minuta Kuljanin -), Ćeha 6,5, Šehovac 6,5.

Ilićka 01: Vukadinović 6,5, Stankić 6,5, Mehmedbegović 6,5, Marković 6, Maksimović 6, G. Antunović 5,5 (od 75. minuta Simikić -), Arsić 6 (od 90. minuta Mišković -), Marković 6 (od 89. minuta Šavija -), Rakita 6, D. Antunović 6, Mirić 6.

Mladost (R) – Gorica 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Đurović iz penala u 7, 1:1 Karaman u 35, 1:2 Karaman u 56. minutu.

Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici.

Sudija: Milan Tadić (Pale) 7.

Žuti kartoni: Rajak, Ćaćić, Tošović (Mladost, Rogatica), Đurić, Karaman, Novaković, Vuković, Petrović (Gorica).

Crveni karton: Zoran Novak (Gorica) u 83. minutu.

Igrač utakmice: Mlađen Karaman (Gorica) 7.

Mladost (Rogatica): Ljubinac 6, Janjić 5,5, Balčaković – (od 9. minuta Nerić 5), Ćaćić 5,5, Urta 5, Tadić 5, Đurović 6, Klisura 5 (od 73. minuta Rosić -), Tošović 5, Milovanović 5, Rajak 6.

Gorica: Đurić 6, Maksimović 6, Lukić 6,5, Mirković 6 (od 77. minuta Petrović -), Miljković 6, Novak 6, Stojanović 6,5, Karaman 7, Tonković 6, Vuković 6, Novaković 6.

Velež (N) – Rudar (U) 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Da. Lazić u 70, 1:1 Dragović u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Sudija: Mladen Simsija (Rogatica) 6,5.

Žuti kartoni: Prodanović, Milidrag (Velež, Nevesinje), Davidović, Lukić (Rudar, Ugljevik).

Igrač utakmice: Darko Lazić (Rudar, Ugljevik) 7.

Velež (Nevesinje): Zurovac 6,5, M. Šiljegović 6 (od 67. minuta Samardžić -), Radović 6 (od 79. minuta Mrkajić -), G. Šiljegović 6,5, Prodanović 6,5, Knežević 6,5, Pudar 6, Mi. Vučetić 6,5, Milidrag 6, Ma. Vučetić 6, Dragović 7.

Rudar (Ugljevik): Lukić 6,5, Bojić 6,5, Bogičević 6,5, Todorović 6,5 (od 85. minuta Marković -), Cvijić 6, Marinković 6 (od 76. minuta Stevanović -), Da. Lazić 7, Božić 6,5, Blagojević 6, Davidović 6,5 (od 90. minuta Varnedorf -), Teodorović 6,5.

Mladost (BS) – Glasinac 2011 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Božić u 43, 2:0 Nešković u 57, 3:0 Jovanović u 61, 3:1 B. Jolović u 66. minutu.

Stadion: “Pero Mićanović” u Ugljeviku.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Cvjetinović (Mladost, Bogutovo Selo), Gavrilović, P. Pajević, Gašević (Glasinac 2011).

Igrač utakmice: Marko Nešković (Mladost, Bogutovo Selo), 7,5.

Mladost (BS): Đokić 7, Simić 7, Božić 7,5, Jokić 7 (od 66. minuta Lazić -), Simikić 7, Jovanović 7,5 (od 61. minuta Čajlaković -), Cvjetinović 7, Marinković 7, Lujanović 7, Mil. Kostić 7, Nešković 7,5 (od 89. minuta Mir. Kostić -).

Glasinac 2011: V. Jolović 6,5, Žugić 6,5, B. Jolović 7, Gavrilović 6,5, P. Pajević 6,5, N. Jolović 6,5 (od 68. minuta Kosorić -), Arbinja 6,5 (od 46. minuta Gašević 6,5), Lukić 6,5 (od 70. minuta Bjelaković -), Blagojević 6,5, Živković 6,5, Vujičić 6,5.

Lokomotiva – Radnički (K) 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Jašarević u 6. minutu.

Stadion: FK Lokomotiva u Brčkom.

Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina) 7.

Žuti kartoni: Jašarević, Marić, Bošković, Jang Ven Đie (Lokomotiva), Mehidić, Tanacković, Rade Jeremić, Radomir Jeremić (Radnički, Karakaj).

Igrač utakmice: Eldar Jašarević (Lokomotiva) 7.

Lokomotiva: Ilišković -, Banjanin – (od 28. minuta Marković 6,5, Marić 6,5, Bošković 6,5, Jašarević 7, Nukić 6,5, Cvijanović 6,5, Sa. Ćumurović 7, Trujić 6,5 (od 77. minuta Bojić -), Jang Ven Đie 7 (od 90. minuta Đokić -), Tursunović 6,5.

Radnički (Karakaj): Savić 6,5, Mehidić 6 (od 80. minuta Vuksić -), Ćosić 6, Radomir Jeremić 6,5, Rade Jeremić 6,5, Džilić 6, Jovanović 6 (od 60. minuta Jovičić 6), Perić 6 (od 46. minuta Tabalović 6), Sačević 6,5, Tanacković 6,5, Maksimović 6,5.