Benzema srušio Honduras, primjenjeno “oko sokolovo”

[dropcap]PORTO ALEGRE[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Francuske pobjedom je startovala na prvenstvu svijeta savladavši večeras u Porto Alegreu selekciju Hondurasa sa 3:0 (1:0), u drugoj utakmici 1. kola E grupe.

“Trikolori” su opravdali ulogu favorita i bez većeg napora ostvarili uspjeh kojim su najavili prolaz u nokaut fazu Mundijala. Nisu briljirali, ali su odigrali rutinski, taman koliko je bilo potrebno za sigurno osvajanje startna tri boda.

Reprezentativci Hondurasa su se svim silama trudili da prirede iznenađenje i dođu barem do remija, odolijevali su skoro cijelo poluvrijeme, ali je bilo samo pitanje vremena kada će pasti u duelu s daleko kvalitetnijim rivalom.

Očekivani trijumf izabranika Didijea Dešama najavljen je u 43. minutu, kada je Vilson Palasios srušio Pola Pogbu, skrivio penal i zaradio drugi žuti karton, pa je morao van terena.

Benzema je nepogrešivo realizovao kaznu, a u nastavku utakmice “trikolori” su sa igračem više dominirali i lako došli do sigurne pobjede.

Drugi pogodak Francuza, koji je okarakterisan kao autogol golmana Hondurasa Noela Valjadaresa, potvrđen je tehnologijom “oko sokolovo”, što je prvi put otkako je Međunanrodna fudbalska federacija odlučila da tu tehnologiju uvede na prvenstvima svijeta.

Prethodno je nakon Benzeminog udarca lopta pogodila stativu, a Valjadares je nespretnom intervencijom pogurao iza gol-linije.

Večerašnja utakmica je počela bez uobičajenog intoniranja himni, ali organizatori nisu saopštili razlog.

Ranije danas u prvom meču E grupe Švajcarska je u Braziliji savladala Ekvador sa 2:1.

U nastavku Mundijala Francuska u derbiju grupe igra 20. juna u Salvadoru protiv Švajcarske, a istog dana u Kuritibi sastaju se Honduras i Ekvador.

Večerašnja utakmica odigrana je na stadionu Beira Rio pred oko 43.012 gledalaca, a sudio je Brazilac Sandro Riki.

Strijelci: Benzema u 25. i 72. i Valjadares (autogol) u 48. minutu.

Žuti kartoni: Evra, Pogba, Kabaj (Francuska), Palasios, Garsija, Garido (Honduras).

Crveni karton: Palasios (Honduras) u 43. minutu.

Francuska: Loris, Debiši, Varan, Sako, Evra, Pogba (od 57. Sisoko), Kabaj (od 65. Mavuba), Matuidi, Valbuena (od 78. Žiru), Benzema, Grizman.

Honduras: Valjadares, Bekeles, Bernardez (od 46. Čavez), Figeroa, Izagire, Najar (od 58. Klaros), Garido, Palasios, Espinoza, Bengtson (od 46. Bonjek Garsija), Kostli.