Arsenal odolio u Istanbulu

[dropcap]ISTANBUL[/dropcap] Fudbaleri Arsenala odigrali su bez golova protiv Bešiktaša u Istanbulu, dok je Steaua pobijedila kod kuće Ludogorec, a Bajer Leverkuzen u gostima Kopenhagen, u prvim utakmicama baraža za Ligu šampiona.

Londonske “tobdžije” su bile na mukama na stadionu Ataturk, gdje su domaći ljubimci imali gromku podršku navijača.

Pod ogromnim pritiskom igrao je tim Arsena Vengera, ali je uspio da sačuva mrežu i izbori povoljan rezultat pred revanš, iako je posljednjih desetak minuta bio oslabljen nakon što je Remzi zaradio drugi žuti karton.

Susret u Istanbulu vodio je srpski arbitar Milorad Mažić.

Steaua je u Bukureštu srušila otpor Ludogoreca u samom finišu. Bugarski prvak, koji je u 3. kolu kvalifikakcija eliminisao beogradski Partizan, bio je na korak od remija, ali je domaćin slavio pogotkom dva minuta prije kraja.

Najviše golova palo je u Kopenhagenu, gdje je Bajer Leverkuzen pobjedom od 3:2 zakoračio u grupnu fazu elitnog takmičenja, dok Napoli kod kuće nije uspio da stekne prednost u susretu s neugodnim Atletikom Bilbao (1:1).

Rezultati prvih mečeva baraža

• Bešiktaš (Turska) – Arsenal (Engleska) 0:0
  • Kopenhagen (Danska) – Bajer Leverkuzen (Njemačka) 2:3 (Jorgensen 9, Amartej 13 – Kisling 5, Belarabi 31, Son 43)
  • Napoli (Italija) – Atletik Bilbao (Španija) 1:1 (Iguain 68 – Muniain 41)
  • Salcburg (Austrija) – Malme (Švedska) 2:1 (Šimer 16, Sorijano 54 – Forsberg 90)
  • Steaua (Rumunija) – Ludogorec (Bugarska) 1:0 (Čipčiju 88)