Simon prvi Noletov rival

[dropcap]SINSINATI[/dropcap] Francuz Žil Simon biće prvi protivnik Novaka Đokovića na Mastersu u Sinsinatiju.

Simon je na startu turnira pobijedio Australijanca Bernarda Tomića u dva seta – 6:3, 6:2, za 61 minut igre.

U meču u kojem su oba servera počela veoma dobro Tomić je jedinu priliku imao u trećem gemu prvog seta na 15-30. Simon se sa tim brzo izborio i do kraja nijednom nije doveo svoj servis u pitanje, piše B92.

Šesti gem je odlučio prvi set, kada je Tomiću pala koncentracija na 30-0, pa je Francuz sa 4 uzastopna poena napravio brejk.

U drugom setu Simon je bio izuzetno siguran, a pri svakom servis-gemu Tomića imao je čemu da se nada. Poslije brejka u trećem gemu, do kojeg je došao uz dosta muke, Simon propušta priliku da prelomi u petom gemu, kada je takođe imao brejk-loptu.

Ipak, Bernard Tomić je dotle već pokazao da je van meča, pa je opet uz malo muke Simon napravio novi brejk za 5:2, a zatim tek iz šeste meč-lopte okončao duel.