Kozara osvojila trofej u Žeravici

[dropcap]GRADIŠKA[/dropcap] Fudbaleri Kozare bili su najbolji i na Memorijalnom turniru “Drago Kovačević” u Žeravici, pošto su u finalnom susretu savladali domaće Jedinstvo poslije boljeg izvođenja penala sa 5:4 (1:1).

Domaći drugoligaš je došao u prednost u 39. minutu golom Belmina Huskića, a 10 minuta prije kraja izjednačio je Bojan Ilić.

U polufinalnim susretima Kozara je pobijedila drugoligaša Župu Superpetrol iz Milosavaca sa 4:1, dok je Jedinstvo nakon boljeg izvođenja penala bilo bolje od prvoligaša Slobode iz Mrkonjić Grada sa 6:5 (2:2).

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Dalibor Kasagić (Jedinstvo), njegov klupski drug Dražen Babić najbolji je golman, dok je Neđo Šuka (Kozara) prvi strijelac turnira sa 4 gola.

Pobjednički pehar ekipi Kozare uručio je predsjednik Jedinstva Marijan Janjanin, piše Glas Srpske.

Trener Žeravičana Đoko Grujičić bio je zadovoljan izdanjem svoje ekipe.

“Podigli smo igru na željeni nivo uoči početka prvenstva u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa Zapad. Mjerilo vrijednosti mog tima su dvije sjajne utakmice protiv Slobode i Kozare, u kojima su prvoligaši u finišu utakmica stizali do izjednačenja”, istakao je Grujičić.