Borcu lekcija za 10 minuta

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] U derbiju drugog kola Premijer lige BiH fudbaleri Borca su poraženi na svom terenu od Sarajeva sa 1:3.

Od samog početka susreta vidjelo se da su gosti u Banjaluku došli po cijeli plijen. Već u petom minutu zaprijetio je napadač Sarajeva Miloš Stojčev, ali se istakao golman “crveno-plavih” Asmir Avdukić. Četiri minuta kasnije u prilici za Sarajevo bio je Gojko Cimirot, a u 16. udarac Ševke Okića sa same gol-linije izbacio je Mladen Žižović. U 39. minutu zaprijetio je i Nemanja Bilbija, a sve što su domaći napravili u prvom dijelu susreta bili su traljavi pokušaji Žižovića i Joce Stokića.

Njih dvojica su bili u šansama na početku drugog poluvremena, a kazna za promašaje stigla je u 69. minutu kada je Haris Duljević povukao loptu sa desne strane ka sredini i preciznim udarcem savladao Avdukića. Pet minuta kasnije bilo je 2:0 za goste, a strijelac je bio Bilbija poslije asistencije Krste Velkoskog. U 76. minutu Vladan Grujić je idealno uposlio Stokića, koji je smanjio na 1:2. Nadu Banjalučana da mogu bar do boda ugasio je u 78. minutu “rezervista” Ognjen Todorović odličnim šutem iskosa sa nekih 15 metara, piše Glas Srpske.

“Sarajevo je zasluženo došlo do pobjede. Pokazali su da su kvalitetnija ekipa, koja ima više opcija na klupi. Na okupu su šest mjeseci i u ovom prelaznom roku su doveli nekoliko kvalitetnih pojačanja”, naglasio je Vinko Marinović, šef stručnog štaba Borca.

On je istakao da je njegov tim igrao onoliko koliko im je rival dozvolio.

“Igrali smo više defanzivno, ali ne zato što smo to htjeli nego zato što nas je protivnik primorao. Napravili smo nekoliko grešaka u odbrani, što nas je koštalo pogodaka i bilo je teško vratiti se u igru”, nastavio je Marinović.

Kormilar “crveno-plavih” je istakao da igrači još nisu u potpunosti fizički spremni i da ovoj ekipi treba vremena.

“Naše je da nastavimo naporno da radimo, dignemo glavu i da već na gostovanju kod Travnika u narednom kolu idemo po pozitivan rezultat. Dosta igrača je došlo nakon početka priprema i treba nam vremena da složimo sve kockice”, dodao je Marinović.

Stadion: Gradski u Banjaluci.

Gledalaca: 5.500.

Sudija: Edin Jakupović (Bihać) 7.

Strijelci: 0:1 Duljević u 69, 0:2 Bilbija u 74, 1:2 Stokić u 76, 1:3 Todorović u 78. minutu.

Žuti kartoni: Radinović, Đajić, Žeravica, Bečelić, Kostić, Pilipović (Borac), Stojčev, Dupovac (Sarajevo).

Igrač utakmice: Haris Duljević (Sarajevo) 8.

BORAC: Avdukić 7, Pilipović 5.5, Žižović 5.5, Jović 5.5 (od 55. minuta Malbašić 5.5), Stokić 6, Đajić 6, Žeravica 5.5 (od 61. minuta P. Ilić -), Kostić 5.5, Bečelić 5.5, Grujić 6, Radinović 5.5 (od 79. minuta Predragović -).

SARAJEVO: Bandović 7, Protić 7, Kovačević 6.5 (od 63. minuta Radovac -), Stojčev 7, Okić 6.5 (od 67. minuta Velkoski -), Tatomirović 6.5, Duljević 8 (od 76. minuta Todorović -), Berberović 7, Dupovac 7, Cimirot 7.5, Bilbija 7,5.