Jovana Jakšić izgubila od Danijele Hantuhove

[dropcap]PARIZ[/dropcap] Srpska teniserka Jovana Jakšić nije uspjela da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa jer je danas izgubila od Slovakinje Danijele Hantuhove sa 2:6, 6:2, 6:4.

Jakšićeva, koja zauzima 102. mjesto na WTA listi, bila je na dobrom putu da napravi veliko iznenađenje na startu drugog godišnjeg gren slem turnira u Parizu, što bi bio i njen najveći uspjeh u karijeri.

Srpska teniserka je snažnim forhendima i preciznom igrom sa osnovne inije iznenadila 32. igračicu svijeta i dobila prvi set sa 6:2, ali je Slovakinja uspjela da se pribere, izjednači istim rezultatom po gemovima i na kraju trijumfuje.

Jaksićeva je u trećem setu imala šansu da “slomi” Slovakinju, pošto je napravila brejk za vođstvo od 4:3. Ipak, iskustvo Hantuhove je prevagnulo; Slovakinja je uzvratila brejkom i do kraja rutinski savladala srpsku teniserku.