Derbi pripao Zeničanima

[dropcap]ZENICA[/dropcap] Odličnu utakmicu u derbiju četvrtog kola Premijer lige BiH za rukometaše odigrali su zenički Čelik i sarajevska Bosna.

Nakon velike borbe i dosta preokreta slavili su Zeničani rezultatom 27:25, te sa Konjuhom i Izviđačem zasjeli na vrh tabele.

Bila je to dosta čudna utakmica u kojoj je Čelik na otvaranju bio briljantan. Domaćini su nošeni podrškom oko 2.000 svojih pristalica poveli sa 10:5, pa se nakon deset minuta činilo da će lako doći do trijumfa. No, “studenti” se bude i u 25. minutu prilaze na samo gol zaostatka (12:13). Zeničani su gol prednosti sačuvali do odlaska na odmor (14:13).

U nastavku se Čelik opet uspio odvojiti na 16:13, ali ne zadugo. Bosna je stisnula svoje redove u odbrani i 15 minuta prije kraja uspjela okrenuti rezultat u svoju korist (20:19). Do samog finiša igralo se gol za gol, da bi potom Milan Ivančev pogodio dva puta zaredom za 27:25 i veliko slavlje Zeničana.

Sjajan na golu domaćih bio je Jasmin Hadžihasić sa 22 odbrane, dok je najefikasniji bio Aldin Mehinović sa 7 golova. Na drugoj strani izdvojili su se Elmir Građan i Benjamin Čičkušić sa po 5 pogodaka.

Veoma dobru utakmicu odigrali su Izviđač i Derventa, a na kraju su slavili Ljubušaci sa 29:27. “Skaute” su do trijumfa vodili Ante Pavlak sa 9 i Josip Ereš sa 7 golova.