Sestre Moldovan druge na svijetu!

[dropcap]MOSKVA[/dropcap] Srpske kajakašice Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su srebrnu medalju na 500 metara, na Svjetskom prvenstvu u Moskvi!

Srpkinje su ostvarile rezultat od jednog minuta, 40 sekundi i 48 stotinki.

Prvo mjesto pripalo je Mađaricama Gabrijeli Sabo i Tamari Čipeš, dok su bronzu osvojile Poljakinje Karolina Naja i Beata Mikolajčik, piše B92.

Nikolina i Olivera Moldova veslale su fenomenalno i malo je falilo da postanu svjetske šampionke. U prvih 250 metara imale su veliku prednost od jedne i po dužine čamca.

Ipak, umor ih je stigao u drugoj polovini staze, pa su Mađarice stigle i osvojile najsjajnije odličje.

Sestre Moldovan samo su nastavile sa odličnim uspjesima srpskih kajakaša u Moskvi, pošto su u subotu medalje osvojili Dalma Benedek-Ružičić i dvojac Tomićević i Torubarov.