NHL: Montreal se vratio u život

[dropcap]NJUJORK[/dropcap] Hokejaši Montreal Kanedijensa smanjili su na 2-1 u finalnoj seriji Istoka plej-ofa NHL lige.

Iako su doživjeli dva glatka poraza na svom ledu, Kanedijensi su se vratili u život pobjedom u Medison Skver Gardenu sa 3:2, piše B92.

Junak pobjede u “velikoj jabuki” bio je Aleks Galčenjuk, koji je Kanađanima donio trijumf golom u produžetku.

Njujork Rendžersi su poveli 5 minuta prije kraja prve trećine preko Karla Hagelina, ali su Andrej Markov i Danijel Brier preokrenuli tri minute prije kraja meča.

Međutim, 30 sekundi prije isteka trećeg perioda Kris Krejder je donio domaćinu produžetak.

Golman Kenedijensa Dastin Tokarski, momak koga su prethodnih dana kritikovali da nije dorastao borbi za plej-of, bio je jedan od junaka pobjede u MSG sa 35 odbrana, od koje je ključna bila u posljednjim sekundima regularnog dijela meča, što je gostima omogućilo da slave nakon dodatnog perioda.

U petak je dan pauze u NHL plej-ofu, a u subotu svoj treći meč igraju Čikago Blekhoksi i LA Kingsi, koji su na Zapadu izjednačeni.

Treći duel između Rendžersa i Kanedijnsa igra se u nedjelju, takođe u Njujorku.