Leotaru 32 medalje u Banjaluci

[dropcap]TREBINJE[/dropcap] Plivači Leotara iz Trebinja osvojili su 32 medalje (11 zlatnih, 10 srebrnih i 11 bronzanih) na nedavno održanom ljetnjem prvenstvu Republike Srpske u Banjaluci.

Od takmičara iz najvećeg grada na jugu Republike Srpske najuspješnija je bila omladinka Ana Čučković (16), koja je osvojila 10 medalja (šest zlatnih, po dvije srebrne i bronzane). Ana je osvojila pet titula u omladinskoj konkurenciji u kojoj je u RS neprikosnovena, a postala je i seniorski prvak RS u disciplini 50 metara leđno, dok je dvije srebrne i bronzane medalje osvojila u apsolutnoj konkurenciji, prenosi Glas Srpske.

Uspješni su još bili Nikolina Mirdinja (16), Anastasija Vlatković (16), Helena Lakić (9), Balša Šarenac (17), Vidak Šarenac (15), Sandra Rosandić (11) i Ana Popović (9).

Ukupno je 13 plivača Leotara nastupilo u Banjaluci potvrdivši vrhunski talenat.

“Naši plivači su ovim rezultatima u Banjaluci odlično otvorili ljetnu sezonu republičkih i državnih prvenstava. Očekujem da će sa dobrim rezultatima nastaviti i u budućem periodu u kojem nas očekuju državna prvenstva, kao i nastup naše plivačice Ane Čučković na četvoromeču nacija u Sloveniji 29. jula u seniorskoj konkurenciji”, kazao je trener Veljko Piljević.

Plivači Leotara u ljetnjim mjesecima imaju optimalne uslove za treninge na Olimpijskom bazenu SRC “Banje” u Trebinju, dok ostalih 9 mjeseci u godini treninge u bazenu obavljaju uglavnom u Igalu i Dubrovniku.