Bronza za srpski četverac u Segedinu

[dropcap]SEGEDIN[/dropcap] Srpski četverac u sastavu Simo Boltić, Vladimir Turubarov, Ervin Holpert i Dejan Terzić osvojio je danas u Segedinu bronzanu medalju na Svjetskom kupu u kajaku.

Boltić, Turubarov, Holpert i Terzić su do medalje u disciplini k-4 na 1.000 metara došli u vremenu 3:00.424 minuta.

Zlato je pripalo posadi Australije (2:59.926), a srebro Mađarima (3:00.058).

U disciplini k-1 na 1.000 metara Dejan Pajić je osvojio četvrto mjesto, dok je Marko Tomićević bio peti.

Od ostalih srpskih takmičara, Kristina Bedeč je slavila u B finalu discipline k-1 na 1.000 metara, drugo mjesto zauzeli su Milenko Zorić i Aleksandar Aleksić u discipline k-2 na 1.000, dok je Strahinja Mladežić završio kao deveti (c-1, 1.000).

Sestre Nikolina i Olivera Moldovan ostvarile su četvrto mjesto u B finalu discipline k-2 na 500 metara, dok je takmičenje u C finalu Milica Starović završila kao prvoplasirana.