Aleksandra Samardžić bronzana na EP

[dropcap]ATINA[/dropcap] Aleksandra Samardžić, džudo reprezenativka Bosne i Hercegovine, osvojila je bronzanu medalju na Evropskom omladinskom prvenstvu (U18) održanom u Atini.

Trebinjka sa sarajevskom adresom je u grčkoj prestonici do odličja stigla u kategoriji do 70 kilograma. Slavila je nad predstavnicama Švedske, Turske i Francuske, dok je u polufinalu poražena od Ruskinje.

U direktnoj borbi za bronzu maksimalnim rezultatom 10:0 savladala je vršnjakinju iz Holandije, pišu Nezavisne novine.

Turnir je okupio 429 takmičara i takmičarki iz 42 zemlje, a najuspješnija bh. mlada džudistkinja tako je potvrdila dobru formu pred nastup na predstojećim Olimpijskim igrama za mlade u Nanjingu.

Samardžićeva je do sada osvojila dva puta srebrnu medalju na evropskim prvenstvima za kadetkinje, treće mjesto na EYOF-u, dok je dva puta trijumfovala na seniorskom Evropa kupu.

Pohvale za dobar rezultat dobila je i od trenera Arijane Jahe i Branislava Crnogorca.