Trijumf Rabrenovića i Mitrovića

[dropcap]SARAJEVO[/dropcap] Rally Jahorina, koji je ovog vikenda vožen na području Sarajeva i Istočnog Sarajeva, večeras je završen.

Osmi Jahorina reli vožen je u punom formatu za šampionat Bosne i Hercegovine i šampionat Srbije.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu na trkama u Starom Gradu, Jahorini i Trebeviću osvojili su Vladislav Rabrenović i Dragan Mitrović u automobilu marke škoda fabia.

Aleksandar Dimitrijević i Milan Misailović osvojili su drugo mjesto u automobilu zastava jugo 65.

U generalnom plasmanu treće mjesto osvojila je jedina ženska ekipa u automobilom citroen C2, Jovana Jovanović i Nataša Tunguz.

Jahorina reli se boduju i za otvoreni šampionat Srbije, a plasman je isti i kao u generalnom plasmanu Jahorina relija, s obzirom na to sa su prva tri mjesta u generalnom plasmanu osvojili takmičari iz Srbije.

Za šampionat BiH trofej za prvo mjesto osvojili su Kemal Hašić i Mujo Murtić u subaru imprezi.

Drugo mjesto pripalo je Renatu i Željku Živkoviću koji su vozili zastava jugo, a trećeplasirani su bili Haris Tiro i Nedim Tekač (fiat uno).

Šampionat je vožen na više od 230 kilometara, od kojih je 60 kilometara brzinskih ispita.