Partizan ubjedljivo poražen u Viljnusu

[dropcap]VILJNUS[/dropcap] Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Viljnusu od ekipe domaćeg Lijetuvos Ritasa sa 92:65 (30:21, 17:8, 23:25, 22:11), u 1. kolu E grupe Evrokupa.

Crno-bijeli su poslije 13 sezona zaredom u Evroligi neuspješno debitovali u drugom po jačini evropskom takmičenju.

Podmlađeni sastav Duška Vujoševića bio je bez šansi protiv iskusnih Litvanaca, dvostrukih šampiona Evrokupa.

Tokom cijele utakmice Partizan je bio u podređenoj ulozi, nemajući rješenja da zaustavi razigrane i efikasne protivnike, pa je u drugom poluvremenu uspio samo da ublaži očekivani poraz.

Već u drugoj četvrtini Lijetuvos je stekao dvocifrenu prednost, u nastavku je ona koliko-toliko smanjena, ali je u posljednjoj dionici domaćin rutinski napunio koš crno-bijelih za ubjedljiv trijumf.

Litvance su do pobjede predvodili Lukauskis i Lesli sa po 18, Kavaliauskas sa 14 i Mozer i Orelik sa po 13 poena, dok su u slabom timu Partizana najefikasniji bili Gagić i Milutinov sa po 12.

U ostalim mečevima 1. kola E grupe Asesoft je u gostima savladao Volgograd sa 81:75, dok je Banvit na domaćem terenu bio bolji od Hapoela iz Jerusalima – 80:76.