Oklahoma izjednačila protiv San Antonija

[dropcap]OKLAHOMA SITI[/dropcap] U nastavku finala plej ofa Zapadne konferencije američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Oklahoma je jutros (po našem vremenu) na svom terenu savladala San Antonio sa 105:92 (26:20, 32:23, 25:24, 22:25) i izjednačila rezultat na 2:2 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede.

Gostovanja San Antonija u Oklahomi već dugo imaju isti epilog. Gotovo da se više i ne postavlja pitanje ko će biti pobjednik, jer je Oklahoma dobila 9 posljednjih utakmica na svom terenu!

Sada je to bilo izvjesno već na poluvremenu na koje je domaćin otišao sa 15 poena “viška” (58:43).

Rasel Vestbruk i Kevin Durent napravili su spektakl pred 18.203 pristalica svog tima postigavši 71 od ukupno 105 koševa svog tima.

Posebno raspoložen za igru bio je Vestbruk, koji je suparniku ubacio 40 poena. Fenomenalnom košgeterskom učinku dodao je 10 asistencija, 5 uhvaćenih i isto toliko ukradenih lopti. Dovoljno da apsolutno zasluži epitet najkorisnijeg aktera meča (MVP).

Samo malo zaostao je Durent čiji je učinak na kraju susreta iznosio 31 koš, 5 skokova i 5 asistencija.

Na suprotnoj strani, po 14 poena postigli su Francuzi Toni Parker i Boris Diao, pri čemu je ovaj drugi i 10 puta bio najviši u skoku. Podbacio je Emanuel Ðinobili, koji je u prethodnom meču postigao 23, a ovog puta samo 5 koševa.

Naredna utakmica, u kojoj je domaćin San Antonio, igraće se u noći između četvrtka i petka.