Mega Vizura iznenadila Crvenu zvezdu

[dropcap]BEOGRAD[/dropcap] Košarkaši Mega Vizure priredili su iznenađenje savladavši večeras u Železniku ekipu Crvene zvezde sa 91:79 (22:14, 28:22, 15:26, 26:17), u utakmici 10. kola Superlige Srbije.

Izabranici Dejana Milojevića u svemu su nadvisili favorizovane crveno-bijele i potpuno zasluženo izborili sedmu pobjedu, prvu nad Crvenom zvezdom ove sezone.

Mega Vizura je odigrala sjajnu utakmicu, imala prednost gotovo čitavim tokom susreta, a do uspjeha je došla lakše nego što su se njeni košarkaši vjerovatno i sami nadali.

Raspoloženi Veličković i Jokić dirigovali su igrom gostiju, pogađali iz svih pozicija, pa je ekipa Mega Vizura bez većih problema kontrolisala dešavanja na parketu.

Raštimovani sastav Crvene zvezde potpuno je razočarao i zasluženo pretrpio prvi poraz u Superligi. Poslije mnogobrojnih grešaka crveno-bijeli su uspjeli da pred kraj treće četvrtine samo izjednače rezultat. Međutim, od preokreta nije bilo ništa, jer je Mega Vizura u posljednjoj dionici ponovo diktirala ritam za vrijedan uspjeh.

Gostujuću ekipu do trijumfa su predvodili Veličković sa 20, Jokić sa 15, Micić sa 14 i Varda sa 11 poena, dok su u slabom timu Crvene zvezde najefikasniji bili Katić sa 16, Blažič sa 15 i Marjanović sa 14.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je poslije neočekivanog poraza od Mega Vizure da je razlog neuspjeha loša igra njegovih izabranika u prvom poluvremenu.

“U prvom poluvremenu smo igrali ispod svakog nivoa, posebno u fazi odbrane. Nismo imali energije u napadu, uz probleme sa ofanzivnim skokom protivnika. Dozvolili smo im da steknu samopouzdanje i da zbog našeg slabog napada steknu visoku prednost”, izjavio je Radonjić za klupski sajt.

On je ocijenio da je u nastavku prikazana kvalitetnija igra i da je tim bio u prilici da na kraju slavi.

“Ipak, oni su dobro reagovali, kao što su radili i tokom čitavog meča. Pogađali su šuteve i iskoristili našu dekoncentraciju. Svih 40 minuta smo igrali slabo u odbrani i loše smo branili pik sa njihovim krilnim centrom. Ovako nešto ne sme da nam se dešava u nastavku prvenstva”, kazao je trener Crvene zvezde, istakavši da nema vremena da se radi nešto konkretnije za naredni meč.

“Priprema mora da bude brza i efikasna. Moramo da pokažemo drugo lice i tako izađemo na teren, iako u rezultatskom smislu ovaj poraz nije toliko strašan. Želimo protiv Radničkog da budemo značajno bolji kako bismo slavili”, zaključio je Radonjić.

Partizan je rutinski slavio u Kosjeriću protiv domaće Crnokose – 95:61 (20:29, 28:9, 27:15, 20:8). Aktuelnog šampiona predvodili su Pavlović sa 18, Bertans sa 17 i Gagić i Milutinov sa po 13 poena, dok su kod domaćina bolji od ostalih bili Janjušević sa 13 i Vujošević sa 11.

Nešto više problema imao je Radnički na gostovanju u Valjevu, ali je na kraju ipak zabilježio ubjedljivu pobjedu nad Metalcem – 96:81 (22:24, 31:16, 23:24, 20:17).

U timu Kragujevčana odskakali su Birčević sa 30, Mlađan sa 17 i Katnić i Marinović sa po 14 poena, a najefikasniji u Metalcu bili su Čakarević sa 24 i Popović sa 15 poena.

U preostalom meču FMP je u Čačku slavio protiv domaćeg Borca – 75:67 (12:14, 26:13, 17:19, 20:21).

Današnje 10. kolo bilo je prvo poslije ukidanja vanredne situacije u Srbiji zbog katastrofalnih poplava.

Igrači su na teren izašli u majicama sa brojem 1003, čime su zajednički poslali apel i pozvali ljude dobre volje da slanjem SMS poruke pomognu ugroženima, a u dvoranama je prikupljana humanitarna pomoć.

Tabela: Partizan i Crvena zvezda 9-1, Mega Vizura 7-3, Radnički 6-4, FMP i Metalac 3-7, Crnokosa 2-8, Borac 1-9.

U 11. kolu, u četvrtak, sastaju se: Partizan – Metalac, Crnokosa – Borac, Radnički – Crvena zvezda i Mega Vizura – FMP.