Galatasaraj najuspješniji na Banjaluka openu

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] Plivači turskog Galatasaraja su sa osvojenih 10 medalja (četiri zlatne, pet srebrnih i jedna bronzana) bili najuspješniji tim u apsolutnoj kategoriji na Sedmom međunarodnom mitingu “Banjaluka open 2014”.

Drugo mjesto su zauzeli takmičari slovenačkog Velenja. Oni su osvojili medalju više od Galatasaraja (4, 2, 5), ali su Turci imali više srebrnih medalja, piše Glas Srpske.

Treće mjesto je zauzela ekipa Dubrave iz Zagreba (4, 2, 4). Od timova iz BiH najbolji je bio domaći Olimp koji je zauzeo 11. mjesto (0, 4, 2).

Kad je riječ o pojedincima, najvrednije rezultate u muškoj konkurenciji imao je plivač “Akademije Milorad Čavić” Čaba Silađi, čija su tri rezultata bila najbolja, pa je osvojio 1.709 bodova. Zatim slijedi takmičar Proletera iz Zrenjanina Ivan Lenđer, koji je imao nekoliko odličnih vremena.

U ženskoj konkurenciji uvjerljivo najbolja je bila Nastja Govejšek iz Velenja čija su tri rezultata najbolja, a za njih je osvojila 1.616 FINA bodova.

Oboreno je ukupno 30 rekorda mitinga, od čega je 5 u apsolutnoj kategoriji. Jedan je apsolutni rekord BiH Ivane Ninković (200 metara prsno, 2:40,30) a drugi apsolutni rekord Slovenije (Nastije Govešejk, 50 m delfin 26,95). Takođe nekoliko plivača je ostvarilo norme za Svjetsko prvenstvo u Kazanju 2015.

Plivački klub Olimp sakupio je 1.200 KM za unesrećene u poplavama.

Na mitingu je učestvovalo 346 plivača iz 36 klubova, a čak 150 takmičara je otkazalo takmičenje zbog poplava.