Košarkašice Srbije zaustavljene u četvrtfinalu SP (FOTO, VIDEO)

[dropcap]ISTANBUL[/dropcap] Ženska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspjela da se plasira u polufinale prvenstva svijeta pošto je večeras u dramatičnoj četvrtfinalnoj utakmici u Istanbulu izgubila od domaće selekcije Turske sa 62:61 (18:13, 6:17, 17:10, 21:21).

Prava je šteta i sportska nepravda što srpske košarkašice ne igraju za medalju na planetarnom šampionatu. U meču punom preokreta, neizvjesnosti i uzbuđenja bile su na korak da ostvare podvig i sruše velikog favorita i domaćina takmičenja.

Izabranice Marine Maljković hrabro su se nosile sa Turkinjama, početkom drugog poluvremena imale i 10 poena prednosti, u završnici i šansu za produžetak, međutim ostale su bez sreće i koncentracije.

Početak susreta pripao je domaćinu i u nastavku oba tima igrala su sa oscilacijama, ali je Srbija zahvaljujući trojkama Milice Dabović preuzela inicijativu i na odmor otišla sa šest poena prednosti (30:24).

Treća dionica donijela je preokret. Agresivne Turkinje iskoristile su greške protivnica, ali i neujednačen kriterijum suđenja i, nošene gromkom podrškom sa tribina, najavile siguran uspjeh.

Međutim, reprezentativke Srbije nisu se predavale, uspjele su da uzvrate iako su tri i po minuta prije kraja meča zaostajale čak 8 poena.

Pogađajući trojke dugo su čuvale nadu da mogu do velikog preokreta, ali su spriječene ponajviše zbog neobjašnjivih sudijskih odluka.

turska_srbija62-61

Srpkinje su imale posljednji napad na utakmici i šansu da trojkom izbore produžetak. Međutim, sekund i po prije zvuka sirene pogodile su za dva poena i samo ublažile poraz.

Najefikasnije u reprezentaciji Srbije bile su Milica Dabović sa 18, Nevena Jovanović sa 16 i Jelena Milovanović sa 11 poena, dok je Tursku do pobjede predvodila naturlizovana Amerikanka Sanders sa 14 poena i 19 skokova.

Turska se u polufinalu sutra sastaje sa Španijom, koja je ranije danas savladala Kinu sa 71:55 (20:9, 15:8, 21:18, 15:20), dok će Srbija igrati za plasman od 5. do 8. mjesta.

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Australija je savladala Kanadu sa 63:52 (19:17, 17:7, 15:11, 12:17) i u polufinalu čeka SAD, koja je nadigrala Francusku sa 94:72 (29:14, 24:18, 19:16, 22:24).