Košarkaši Igokee odbranili titulu bh. šampiona

[dropcap]LAKTAŠI[/dropcap] Košarkaši Igokee odbranili su titulu državnog prvaka savladaši večeras u Laktašima ekipu Širokog Brijega 54:51.

Na taj način je tim iz Aleksandrovca u četvrtoj utakmici finalne serije Lige 4 BiH obezbijedio titulu šampiona, osvojivši trofej ukupnim rezultatom 3:1, piše Klix.

Široki je prvi dio igre dobio 17:13, nakon čega su u drugoj četvrtini oba tima pružila slabu partriju. Ipak, na poluvrijeme je Igokea otišla s dva poena prednosti, a rezultat je glasio 25:23.

U drugom dijelu su oba tima nastavila sa jakom odbranom, a opet su uspješniji bili domaćini, koji su u posljednju dionicu utakmice ušli sa četiri poena prednosti (39:35).

U posljednjim minutama susreta Igokea je imala i 9 poena prednosti, ali košarkaši Širokog nisu odustajali. Na kraju, nisu ipak imali snage za preokret, te je susret završen trijumfom Igokee.

Kako javlja RTRS, Igokeu je do pobjede vodio Marko Јošilo s 14 poena i 15 skokova, Gipson je dodao 13, a Nemanja Gordić 7 poena. Robert Rikić je kod Širokog ubacio 16, a Dalibor Peršić 14 poena.

Večerašnja utakmica finala plej-ofa prvenstva Bosne i Hercegovine imala je humanitarni karakter, jer je sav prihod od ulaznica namijenjen u poplavama ugroženim područjima.