Zvijezda odoljela Drini

[dropcap]ZVORNIK[/dropcap] Fudbaleri Drine nisu uspjeli da savladaju Zvijezdu iz Gradačca; u meču 12. kola na svom terenu igrali su neriješeno 1:1.

Domaći su imali više od igre i stvorili više izglednih šansi, ali su gosti prvi poveli. U 30. minutu Uroš Stojanov je bio asistent, a Sekuba Dijata je doveo Zvijezdu do prednosti. Samo četiri minuta kasnije šutirao je fudbaler Drine Edin Rustemović sa nekih 18 metara, golman gostiju Selmir Brkić odbio je loptu na koju je natrčao Damir Memović i poslao je u mrežu za 1:1.

U 50. minutu domaći su mogli doći do prednosti, ali je lopta poslije šuta Miloša Filipovića sa lijeve strane pogodila prečku gola Brkića. Deset minuta kasnije poslije prave ofanzive Zvorničana Memović je takođe pogodio prečku, piše Glas Srpske.

“Bila je ovo dobra utakmica sa dosta prilika na obje strane. Nemam šta da zamjerim mojim igračima, jer su se sjajno borili tokom čitave utakmice. Ekipa Zvijezde se pokazala kao veoma kvalitetna, pa me čudi da su na začelju tabele. Ovoga puta ni sreća nam nije bila naklonjena, jer smo dva puta pogodili prečku gola Brkića. Okrećemo se narednim utakmicama gdje ćemo pokušati da osvojimo još neki bod do kraja jesenjeg dijela prvenstva”, naglasio je Dragan Mićić, šef stručnog štaba Drine.

Statistika

Drina – Zvijezda 1:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Dijata u 30, 1:1 Memović u 34. minutu.

Stadion: Drine u Zvorniku.

Gledalaca: 400

Sudija: Admir Šehović (Sarajevo) 6.

Žuti kartoni: Radović, Đerić (Drina), Jakovljević, Čović (Zvijezda).

Igrač utakmice: Selmir Brkić (Zvijezda) 7,5.

Drina: Maksimović 7, Filipović 7, Radović 7, Rustemović 6,5, Ivanović 6,5, Kikić 6,5, Kostić 6 (od 75. minuta Vasić -), Lazarević 6,5, Memović 7, Ilić 6 (od 68. minuta Čolović 6), Đerić 6,5

Zvijezda: Brkić 7,5, Karavdić 6, Puljić 6, Islamagić 6,5, Gadžo 6,5, Ordagić 7 (od 70. minuta Jovanović -), Jakovljević 7, Fačić 6, Stojanov 6 (od 90 minuta Spasojević -), Dijata 7 (od 55. minuta Isanović 6,5), Čović 6,5