Vojvodini ni tračak nade u Slovačkoj (VIDEO)

[dropcap]DUBNICA[/dropcap] Fudbaleri Vojvodine izgubili su danas na gostujućem terenu od ekipe slovačkog predstavnika Trenčina sa 4:0 (1:0), u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Trostruki strijelac za domaćina bio je nigerijski napadač Mozes Sajmon u 20, 53. i 60, a tačku na ubjedljiv trijumf Trenčina stavio je Brazilac Žairo u 72. minutu.

Izabranici trenera Zorana Marića potpuno su razočarali na gostovanju u Slovačkoj. Igrali su bez koncepcije, bojažljivo i bezidejno, tako da nisu stigli ni do počasnog pogotka.

Samo povremeno napadači srpskog tima pokušavali su da iz kontranapada ugroze protivničku mrežu, ali čvrsta odbrana Trenčina bez teškoća je otklanjala opasnost.

Posao domaćinu olakšan je u posljednjih pola sata nakon što je Marko Živković dobio direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača, samo osam minuta nakon što je ušao u igru.

Poslije neočekivano ubjedljivog poraza Vojvodini predstoji praktično “nemoguća misija” u revanšu.

Današnja utakmica odigrana je u Dubnici pošto teren Trenčina ne ispunjava standarde UEFA.

Revanš susret je na programu za 7 dana u Novom Sadu.