Sedorf dobio otkaz, Inzagi novi trener Milana

[dropcap]MILANO[/dropcap] Holanđanin Klarens Sedorf dobio je danas otkaz na mjestu trenera fudbalskog kluba Milan, a na toj funkciji će ga zamijeniti još jedna legenda rosonera, Filipo Inzagi.

Kako je objavljeno na sajtu sedmostrukog prvaka Evrope, Inzagi je sa Milanom potpisao ugovor na dvije godine. Finansijski detalji nisu saopšteni.

Prošle sezone Milan je u Seriji A osvojio osmo mjesto na tabeli i ostao je bez plasmana u evropska takmičenja.

Inzagi je u julu 2012. završio igračku karijeru. On je za Milan odigrao ukupno 300 mečeva i dao 126 golova, a osvojio je po dvije titule u Ligi šampiona i Seriji A, po dva evropska i italijanska Superkupa, italijanski kup i Svjetsko klupsko prvenstvo.

Inzagi je za selekciju Italije odigrao 57 mečeva i postigao 25 golova, a bio je član tima Azura koji je 2006. osvojio titulu svjetskog prvaka.