Sarajevo dva puta do izjednačenja, Hrgota presudio (VIDEO)

[dropcap]SARAJEVO[/dropcap] Fudbaleri Borusie Menhengladbah porazili su fudbalski klub Sarajevo na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase – Koševo”, u prvoj utakmici play-offa UEFA Lige Evropa, rezultatom 2:3.

Na prepunom stadionu, oko 20.000 navijača su uz pjesme, navijanje i bakljadu napravili odličnu atmosferu, ali nažalost to domaćem klubu nije bilo od veće pomoći, javlja Anadolija.

Andre Han je već u 11. minutu zatresao gol Dejana Bandovića, čime je klub iz Njemačke došao do minimalne prednosti od 1:0.

Izjednačio je Bojan Puzigaća u 26. minutu, ali je prvo poluvrijeme završeno bez sudijske nadoknade i rezultatom 2:1, kada je u 41. minutu Branimir Hrgota postigao pogodak za Borusiju.

Haris Duljević je u drugom poluvremenu izjednačio golom u 59. minutu, što je vjernim navijačima Sarajeva dalo “vjetar u leđa”. Euforija je vlada do 73. minuta, kada je Hrgota ponovo zatresao mrežu domaćina.

Revanš susret se igra za 7 dana u Njemačkoj, nakon kojeg će biti poznato ko je iz ovog duela učesnik grupne faze renomiranog takmičenja.

Pravdu je dijelio Španac Antonio Mateu Lahoz.

Sarajevo: Bandović, Tatomirović, Berberović, Dupovac, Stojčev, Cimirot, Puzigaća, Okić, Velkoski, Radovac, Bilbija

Borusija M: Zomer, Domingez, Džonson, Jantške, Strancl, Traore, Nordtveit, Han, Ksaka, Rafae, Hrgota.

Ostali rezultati

Iznenađujuće pobjede u gostima ostvarili su rumunska Astra Ðurđu i zagrebački Dinamo, u prvim utakmicama baraža za Ligu Evrope.

Astra je savladala Olimpik u Lionu sa 2:1 i ovim rezultatom rumunski predstavnik mogao bi već sada da razmišlja o grupnoj fazi Lige Evrope.

U toj situaciji je i zagrebački Dinamo, koji je u gostima bio ubjedljiv protiv drugog rumunskog kluba, Petrolula (3:1), tako da bi u revanšu trebalo da ga čeka formalnost.

Turski Karabuk izborio je lijep rezultat kod kuće protiv Sent Etjena (1:0), Totenhem je preokretom slavio na Kipru protiv AEL-a (2:1), a drugi kiparski tim, Omonija, iznenadio je u Moskvi domaći Dinamo igrajući neriješeno 2:2.

Favorizovani italijanski Torino nije srušio otpor Splita, igrajući u hrvatskom gradu bez golova.