Rusija lako s Lihtenštajnom, dva autogola gostiju

[dropcap]MOSKVA[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Rusije savladala je večeras u Moskvi selekciju Lihtenštajna sa 4:0 (1:0), u prvom kolu G grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2016.

Favorizovani domaćin očekivano je osvojio startne bodove, ali mu je pomogao i, objektivno, mnogo slabiji tim Lihtenštajna.

Rusija je povela u prvom poluvremenu autogolom gostiju, u nastavku susreta fudbaleri Lihtenštajna još jednom su zatresli sopstvenu mrežu, da bi do kraja “zborna komanda” rutinski potvrdila pobjedu sa još dva pogotka, jednim iz penala.

• Rusija – Lihtenštajn 4:0 (Bihel 4. autogol, Burgmajer 50. autogol, Kombarov 54. penal, Dzjuba 65)

U okviru G grupe večeras od 20.45 na programu su još dve utakmice: Austrija – Švedska i Crna Gora – Moldavija.