Rudari “iskopali” 3 boda

[dropcap]VIŠEGRAD[/dropcap] Ekipa Rudar Prijedora vratila se sa cijelim plijenom sa gostovanja u Višegradu, gdje je savladala Drinu HE rezultatom 3:1.

Sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu, jer su svi golovi postignuti za 23 minuta. Gosti su poveli u 20. minutu, kada je Vedran Kantar izveo slobodan udarac i u kaznenom prostoru domaćeg tima pronašao Nemanju Pekiju, koji je glavom poslao loptu u gornji desni ugao gola Drine HE. Domaći sastav stigao je do izjednačenja u 35. minutu. Dejan Tasić se izborio za jednu loptu na lijevoj strani, ubacio je u šesnaesterac Rudara, a Bojan Marković glavom sa sedam-osam metara savladao nemoćnog Dalibora Kozića.

Dva minuta kasnije gosti su ponovo poveli kada je grešku odbrane iskoristio Aco Đokić i šutem sa 16 metara pogodio donji lijevi ugao gola Višegrađana. Konačan rezultat postavljen je dva minuta prije kraja prvog dijela igre. Siniša Seničanin presjekao je akciju Drine, probio se po lijevoj strani, centrirao u kazneni prostor gdje je na mjestu bio Saša Stijepić i sam sa pet-šest metara zatresao mrežu nemoćnog Danila Govedarice, piše Glas Srpske.

Drina HE – Rudar Prijedor 1:3 (1:3)

Strijelci: 0:1 Pekija u 20, 1:1 Marković u 35, 1:2 Đokić u 37, 1:3 Stijepić u 43. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Gledalaca: 100

Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 6.

Žuti kartoni: Damjanović, Marković, Ig. Mirković, Iv. Mirković, Bojat (Drina HE) Đokić (Rudar P.)

Crveni karton: Aco Đokić (Rudar P.) u 68. minutu.

Igrač utakmice: Vedran Kantar (Rudar P.) 7,5.

Drina HE: Govedarica 5,5, Pljevaljčić 5, Sekulić 5, Damjanović 5, Marković 5 (od 80. minuta Krsmanović -) Ig. Mirković 5,5, Jovanović 5 (od 65. minuta Savić -), Iv. Mirković 5,5, Tasić 5,5, Rosić 5,5, Bojat 5,5.

Rudar Prijedor: Kozić 6, Šodić 6,5, Saničanin 7, Stakić 6,5, Pekija 7, Đokić 6,5, Kojić 6,5, (od 90. minuta Rokvić -), Radoja 7, Mirković 7, Kantar 7,5 (od 87. minuta Devušić -), Stijepić 7 (od 76. minuta Ćulum -).