Real “razvalio” Deportivo

[dropcap]MADRID[/dropcap] Fudbaleri Atletika i Selte igrali su večeras u Madridu neriješeno 2:2, u utakmici 4. kola španske Primere, a prava rapsodija u bijelom viđena je u La Korunji gdje je Real “razvalio” domaći Deportivo sa 8:2!

Na “Visente Kalderonu” odigrana je zanimljiva i uzbudljiva utakmica, a aktuelni šampion je neočekivano ostao bez cijelog plijena.

Nakon preokreta u prvom poluvremenu za 2:1 ekipa Dijega Simeonea najavila je rutinsku pobjedu. Međutim, gosti iz Viga pružili su sjajan otpor, u nastavku izjednačili iz penala, a potom požrtvovanom igrom zasluženo izborili remi.

Atletiko je svim silama nastojao da u završnici postigne i treći gol, ali je Selta izdržala ogroman pritisak i sačuvala mrežu.

Madriđani sa utakmicom više zaostaju bod za vodećom Barselonom, dok se Selta probila na sedmu poziciju.

Ranije danas Real Madrid je u spektakularnom meču u La Korunji do vrha napunio mrežu domaćeg Deportiva (8:2). Kristijano Ronaldo je bio trostruki strijelac (23. het-trik u Realu), dok je Granada priredila veliko iznenađenje savladavši u gostima Atletik Bilbao (1:0).

Rezultati

• Atletiko Madrid – Selta 2:2 (Miranda 31, Godin 41 – Ernandez 19, Nolito 53. penal)
  • Atletik Bilbao – Granada 0:1 (Kordoba 39)
  • Deportivo – Real Madrid 2:8 (Medunjanin 51. penal, Toče 84 – Ronaldo 29, 41, 78, Rodrigez 36, Bejl 66, 74, Ernandez 88, 90+2)