Radost poslije 6 kola

[dropcap]BIJELJINA[/dropcap] Fudbaleri Radnika su poslije šest sušnih prvenstvenih kola konačno upisali pobjedu.

Bijeljinci su u sedmom kolu Premijer lige BiH savladali tuzlansku Slobodu sa 2:0.

Sa novim šefom stručnog štaba Slavkom Petrovićem Semberci su uspjeli da slave u komšijskom derbiju i pobjegnu sa začelja tabele, ali i najave mnogo bolje igre u nastavku sezone.

U prvom poluvremenu ni na jednoj strani ništa se nije značajnije desilo. U 50. minutu domaći su došli do prednosti. Stanko Ostojić je izveo slobodan udarac, a najviši u skoku bio je Đoko Milović i pogodio mrežu nespretno istrčalog golmana, Tuzlaka Irfana Fejzića. U 80. minutu, na asistenciju Eldina Mašića, povratnik u redove Radnika Marko Obradović je s loptom pretrčao nekih dvadesetak metara, a onda topovski pogodio po sredini gola za konačnih 2:0, piše Glas Srpske.

“Konačno smo uspjeli da obradujemo našu vjernu publiku. U jednoj teškoj utakmici po naš klub uspjeli smo da savladamo Slobodu sa 2:0 i time prekinemo niz od šest utakmica bez pobjede. Vjerujem da ćemo i u nastavku šampionata igrati bolje i da je ova pobjeda najava boljih dana”, naglasio je prvotimac Radnika i strijelac drugog gola Marko Obradović.

Statistika

Radnik – Sloboda 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Milović u 51, 2:0 Obradović u 80. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 500.

Sudija: Dragan Skakić (Gradiška) 7.

Žuti kartoni: Ćosović, Memišević, Vučinić (Radnik), Omić, Džafić, Mehidić (Sloboda).

Igrač utakmice: Marko Obradović (Radnik) 8.

Radnik: Bodiroga -, Milović 7,5, Memišević 7, Hasanović 7 (od 70. minuta minuta Hadžić -), Ćosović 7, Vučinić 7 (od 83. minuta Antić -), Obradović 7,5, Ostojić 7,5, Lazić 7 (od 75. minuta Basrak -), Galešić 7, Mašić 7.

Sloboda: Fejzić 5,5 , Šećerović 5 (od 80 minuta Selamović -), Salihović 5, Omić 5,5, Efendić 5,5, Mujić 5 (od 60. minuta Džafić 5), Sarić 5,5, Janković 5, Mujkić 5 (od 75. minuta Musić -), Mehidić 5,5 , Radovanović 5.