Bod zlata vrijedan

[dropcap]TRAVNIK[/dropcap] Fudbaleri Drine osvojili su zlata vrijedan bod na gostovanju u Travniku, gdje su sa istoimenim domaćinom na stadionu “Pirota” igrali neriješeno, 2:2.

Već u 17. minutu Filip Kostić je glavom postigao vodeći pogodak za goste. U prvom poluvremenu prilike za domaće su imali Semir Musić i Adrijano Guera Strek, ali ih je u tome spriječio odlični golman Zvorničana Filip Erić, koji je uspješno zamijenio povređenog kapitena Gorana Maksimovića.

U nastavku susreta Travničani su krenuli agresivnije, ali su se prvi opet radovali fudbaleri Drine, koji su golom “rezerviste” Miloša Filipovića u 76. minutu poveli sa 2:0. Njihovo slavlje trajalo je samo minut, jer je Dženan Zajmović smanjio na 1:2. U posljednjim trenucima susreta Travnik je došao do boda iz penala, koji je precizno izveo Feđa Dudić, piše Glas Srpske.

“Da nam je neko prije susreta nudio bod bili bismo prezadovoljni, a sada kada smo ga osvojili smatram da je moglo i bolje. Jer imali smo prednost od 2:0, imali igru, zrelije prilike, ali smo u finišu susreta neshvatljivo pali i dozvolili posrnulom rivalu da se digne i dođe do remija. Ipak, moramo biti zadovoljni bodom, koji sada treba da ovjerimo u duelu sa Vitezom na svom terenu”, naglasio je fudbaler Drine Aleksandar Kikić.

Statistika

Travnik – Drina 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Kostić u 17, 0:2 Filipović u 76, 1:2 Zajmović u 77, 2:2 Dudić u 90. minutu.

Stadion: “Pirota” u Travniku.

Gledalaca: 1.000.

Žuti kartoni: Adrijano, Burazor, Zajmović (Travnik), Ćolović, Ćulibrk (Drina).

Sudija: Edin Jakupović (Bihać) 6,5.

Igrač utakmice: Filip Erić (Drina) 7.

Travnik: Nurković 6,5, Terzić 7, Kovač 6,5 (od 46. minuta Mahović 6,5), Nuhić 7, Ribić 6,5, Čurić 7, Dudić 7, Musić 6,5 (od 46. minuta Burazor 7), Jusufbašić 7 (od 66. minuta Zajmović -), Sadiković 6 Guera 7.

Drina: Erić 7, Radović 7, Rustemović 7, Ivanović 6,5, Kikić 7, Kostić 7, Vasić 7 (od 60. minuta Vasić 7), Lazarević 7, Ilić 7 (od 79. minuta Đurić -), Čolović 6,5 (od 90. minuta Li Ki Hjun -), Ćulibrk 6,5.