Radnik prošao poslije penala

[dropcap]NOVI GRAD[/dropcap] Branilac trofeja u Kupu Republike Srpske Radnik iz Bijeljine imao je težak zadatak da u osmini finala savlada Slobodu u Novom Gradu, što je i uspio, ali tek poslije penala, 1:1 (penalima 4:6).

Junak meča bio je golman Boriša Bodiroga, koji je u drugoj seriji penala zaustavio šut Mirka Tice.

Bijeljinci su penale izborili tek u finišu regularnog dijela. Domaći su poveli u 26. minutu pogotkom Nurisa Delalića, a gosti izjednačili tek u 85. minutu kada je rezervista Jovan Vučinić savladao odličnog Milana Kondića. Premijerligaš je bio bolji u drugom poluvremenu i zasluženo došao do izjednačenja.

I drugi član Premijer lige, Drina prošla je dalje poslije penal ruleta. Zvorničani su u Foči savladali Sutjesku.

U duelu dvije Mladosti drugoligaš iz Donje Slatine odolijevao je premijerligašu iz Velike Obarske do 60. minuta. Tada je Srđan Savić povisio minimalno vođstvo premijerligaša, stečeno zaslugom Dragana Ristića u 16. minutu. Bio je to uvod u ubjedljiv poraz igrača iz Donje Slatine koji nisu imali snage i znanja da stignu do iznenađenja.

Statistika

Sloboda – Radnik 1:1 (1:0), penalima 4:6

Strijelac: 1:0 Delalić u 26, 1:1 Vučinić u 85. minutu.

Strijelci iz penala: 0:1 Galešić, 1:1 Aćić, 1:2 Ćosović, 1:3 Vučinić, 2:3 Rastoka, 2:4 Kunić, 3:4 Žujić, 3:5 Antić.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 100

Sudija: Zoran Grbić (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: Hamzić, Popović, Zdjelar (Sloboda).

Igrač utakmice: Boriša Bodiroga (Radnik) 7,5.

Sloboda: Kondić 7,5, Hamzić 6,5, Tica 6,5, Ćulibrk 7 (od 79. minuta Crnomarković -), Aćić 6,5, Stojanović 7 (od 68. minuta Zdjelar -), Rastoka 6,5, Žujić 7, Delalić 7 (od 53. minuta Kenjalo 6), Kovačević 7, Popović 6

Radnik: Bodiroga 7,5, Milović 7,5, Bajić 6 (od 65. minuta Ćosović -) Antić 7,5, Hasanović 6,5 (od 77. minuta Kunić -), Basrak 6 (od 44. minuta Vučinić 7), Krsmanović 6,5, Obradović 6,5, Ostojić 7, Mašić 6,5, Galešić 6,5

Mladost (DS) – Mladost (VO) 0:5 (0:1)

Strijelci: 0:1 Ristić u 16, 0:2 Savić u 60, 0:3 Vasić u 74, 0:4 Vasić u 80, 0:5 Savić u 82. minutu.

Stadion: U Donjoj Slatini.

Sudija: Ljubiša Kuvalja (Srbac) 7.

Žuti kartoni: Mirić, D. Ilić (Mladost DS), Ramić, Vidić (Mladost VO).

Igrač utakmice: Aleksandar Vasić (Mladost DS) 8.

Mladost (Donja Slatina): Lakić 5, Kadić 5 (od 82. minuta Huseinbašić -), Čančarević 5,5, D. Ilić 6, Maksimović 6, Pavlović 5, Mirić, Simeunović 6, Roža 5,5, Đurđević 5, N. Ilić 6.

Mladost (Velika Obarska): Mišić -, Đurić 7, Dabić 7, Marković 7,5, Jevtić 7, Zekić 7 (od 82. minuta Lazić -), Ramić 7 (od 75. minuta Mujezinović -), Vasić 8, Komarčević 7,5, Vidić 7 (od 46. minuta Savić 7,5), Ristić 7,5