Radnik bez pobjede i u trećoj kontrolnoj utakmici

[dropcap]BIJELJINA[/dropcap] Premijerligaš Radnik ni u trećoj prijateljskoj utakmici, tokom priprema, nije osjetio slast pobjede.

Semberci su ovog puta odigrali neriješeno 1:1 na bijeljinskom Gradskom stadionu protiv federalnog prvoligaša Gradine 1:1.

Gosti su došli u vođstvo u 30. minutu nakon greške igrača sredine terena Aleksandra Ćosovića što je iskoristio Anel Salibašić i udarcem glavom loptu plasirao iza leđa golmana Boriše Bodiroge.

Radnik je izjednačio u 50. minutu. Milivoje Lazić je odlično izveo slobodan udarac ubacivši loptu u kazneni prostor gostiju. Tamo je najviši u skoku bio štoper Bijeljinaca Radenko Galešić i loptu glavom plasirao u nebranjenu mrežu golmana Gradine, Damira Zukića za konačnih 1:1.

Radnik je pet minuta prije kraja susreta mogao doći do pobjede. U kaznenom prostoru Gradine srušen je Nikola Mojsilović pa je dosuđen penal. Odgovornost na sebe uzeo je golman Boriša Bodiroga, ali je njegov udarac završio pored gola Gradine.

Igra obje ekipe nije bila na zadovoljavajućem nivou jer se osjetilo da su još u fazi priprema. Radniku slijede utakmice protiv drugoligaša Zvijezde 09 Etno selo, a u nedjelju provjera protiv lokalnog premijerligaša Mladosti iz Velike Obarske.

“Poslije prva dva poraza, najzad smo odigrali neriješeno, što nije mjerilo jer su noge još teške nakon napornog rada. Sigurno da naša publika nije zadovoljna rezultatima, ali ovo su prijateljske utakmice u kojima se naše linije uigravaju za predstojeći šampionat. Vjerujem da ćemo vratiti potrebnu svježinu kroz pripremne utakmice i da ćemo u prvenstvo ući potpuno spremni “, rekao je Željko Krsmanović, fudbaler Radnika.

Stadion: Gradski u Bijeljini.