Potop Slavije na “Koševu” za 10 minuta

[dropcap]SARAJEVO[/dropcap] Fudbaleri Slavije zasluženo su na “Koševu” od ekipe Sarajeva poraženi rezultatom 0:3 u 10. kolu Premijer lige BiH.

Ovo je deveti poraz “plavo-bijelih” na gostovanju u Sarajevu uz dva remija i nijednu pobjedu.

Od prvog minuta “sokolovi” su igrali čvrsto u odbrani i čekali priliku iz kontranapada. Igrači u bordo dresovima imali su terensku inicijativu i stvarali poluprilike. Poslije nekoliko propuštenih prilika domaći su poveli u 40. minutu. Na asistenciju Krste Velkoskog pogodak je postigao Ševko Okić.

Četiri minuta kasnije na semaforu je stajao rezultat 2:0 za Sarajevo. Bojan Puzigaća je izveo korner, a fudbaleri Slavije ostavili su samog Amera Dupovca, kome nije bilo teško da udvostruči prednost domaće ekipe.

Pet minuta nastavka bilo je dovoljno domaćim da sa bijele tačke preko Puzigaće postignu i treći pogodak, nakon koga je domaća ekipa igrala mnogo rasterećenije.

“Sokolovi” su bili u šoku i do kraja susreta nisu napravili nijednu ozbiljniju priliku. U završnici utakmice Duljević i Velkoski su bili u dobrim prilikama, ali najbolji pojedinac u dresu Slavije, Mladen Lučić, sjajno je intervenisao i spasio svoju ekipu debakla.

Sarajevo – Slavija 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Okilj u 40, 2-0 Dupovac u 44, 3:0 Puzigaća u 50. minut iz penala.

Stadion: “Koševo” u Sarajevu.

Gledalaca: 5.000

Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad) 7.

Žuti kartoni: Berberović (Sarajevo), Lemez (Slavija).

Igrač utakmice: Amer Dupovac (Sarajevo) 7,5.

Sarajevo: Bandović -, Stojčev 7,5 (od 79. minuta Handžić -), Okić 7, Velkoski 7, Todorović 6,5 (od 59. minuta Duljević 7), Berberović 6,5, Dupovac 7,5, Cimirot 6,5, Puzigaća 7, Tatomirović 6,5, Radovac 7 (od 52. minuta Kovačević 6,5).

Slavija: Lučić 6,5, Hodžurda 5,5, Popović 6, Oglečevac 6, Mitić 5,5, Salković 5,5 (od 80. minuta Radović -), Kokot 5,5 (od 71. minuta Zeba -), Karić 6, Prodanović 5,5 (od 68. minuta Vejnović -), Ivanović 5,5, Lemez 5,5.