Pogodili Mitrović i Đorđević

[dropcap]BEOGRAD[/dropcap] Svjetsko prvenstvo u Brazilu polako odlazi u istoriju, a na Starom kontinentnu se već uveliko igraju zvanični i prijateljski mečevi.

Uporedo sa kvalifikacijama za evropska takmičenja igraju se i pripremni mečevi za predstojeću sezonu, a na terenu su se našli i srpski reprezentativci, piše B92.

Lacio je slavio protiv poluamatera sa Radio Kluba 103 rezultatom 9:0, a među strijelcima se dva puta našao i Filip Đorđević. On i Dušan Basta odigrali su drugih 45 minuta za Rimljane.

Precizan je bio i Aleksandar Mitrović, u pobjedi Anderlehta na Liježom 2:0, on je postigao vodeći gol za svoj tim, da bi zatim promašio jedanesterac. Nemanja Vidić nije igrao za Inter protiv Trenina, jer je Valter Macari odlučio da ne rizikuje sa nekadašnjim kapitenom Mančester Junajteda, koji ima problem sa mišićem desne noge. Povreda nije teže prirode, pa se očekuje da se Nemanja nađe na terenu već u narednom prijateljskom susretu.

Kortrljik je savladao ekipu francuskog Lila 2:1, a strijelac pobjedonosnog pogotka bio je bivši igrač Voždovca Adam Marušić u 72. minutu.