Penal rulet donio sreću Brazilu

[dropcap]BELO HORIZONTE[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se večeras u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, pošto je u Belo Horizonteu nakon penala savladala Čile sa 3:2.

Poslije regularnog toka i produžetaka rezultat je bio 1:1 (1:1).

Domaćin se plasirao među osam najboljih na Mundijalu, ali je hrabrom igrom i upornošću Čile pokazao da je i njemu mjestu u tom društvu.

Brazilski navijači mogu da slave golmana Žulija Sezara koji je odbranio dva penala, Nejmara, strijelca sa bijele tačke u petoj seriji, ali i stativu koju je pogodio posljednji izvođač za Čile, Gonzalo Hara.

Imale su “karioke” tokom najvećeg dijela utakmice i posjed lopte, inicijativu, pa i nekoliko ozbiljnih šansi koje nisu iskoristili prije svih Fred i Hulk.

Za to je, međutim, najzaslužniji bio fantastični golman Čilea Klaudio Bravo, koji je nedavno kvalitet potvrdio i potpisom za ekipu Barselone.

Ipak, Čile je bio taj koji je u 120. minutu mogao do trijumfa i plasmana u četvrtfinale, ali je rezervista Maurisio Pinilja snažnim udarcem uzdrmao prečku gola Žulija Sezara.

Domaćin je vodio i od početka izvođenja penala (2:0), Čile je uspio da se rezultatski vrati u igru, ali se domaćin na kraju ipak “provukao” među osam najboljih.

Ipak, ukoliko misle da konkurišu za titulu, Brazilci će morati značajno da podignu nivo igre, jer ih u nastavku turnira čekaju ozbiljniji i teži rivali.

Brazilci će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg meča Kolumbija – Urugvaj.

Utakmica je odigrana na stadionu “Mineirao” u Belo Horizonteu pred oko 58.000 gledalaca, a sudio je Englez Hauard Veb.

Strijelci: Luiz u 18. za Brazil i Sančez u 32. minutu za Čile.

Brazil: Sezar, Alveš, Silva, Luiz, Marselo, Fernandinjo (Ramireš 72’), Gustavo, Oskar (Vilijan 106’), Nejmar, Hulk, Fred (Žo 64’).

Čile: Bravo, Medel (Rohas 108’), Silva, Hara, Isla, Mena, Dijaz, Aranguiz, Vidal (Pinilja 84’), Sančez, Vargas (Gutijerez 57’).