Nova trojka Mladosti

[dropcap]GACKO[/dropcap] Ekipa Slobode iz Novog Grada otputovala je u Gacko sa samo tri igrača na klupi i doživjela poraz od Mladosti rezultatom 1:3.

U 24. minutu Gačani su poveli golom Marka Toholja, koji je iskoristio centaršut Dušana Vukovića. Devet minuta kasnije bilo je 2:0, a Miroslav Prelo iskoristio je neopreznost gostujuće odbrane i snažnim udarcem matirao golmana Damira Krupića.

Nakon četiri minuta igre u drugom poluvremenu bilo je 3:0 za domaće, a u strijelce se upisao Vuković, poslije kornera Dragana Goranovića. Utješni gol za Novograđane postigao je Nedeljko Crnomarković u 65. minutu.

Mladost – Sloboda (NG) 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Toholj u 24, 2:0 Prelo u 33, 3:0 Vuković u 50, 3:1 Crnomarković u 65. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Gledalaca: 100.

Sudija: Mile Barjaktarević (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Vico, Salatić, Denda, Vuković (Mladost), Goranović (Sloboda).

Mladost (G): Marković 7 (od 60. minuta Perović -), Salatić 7, Mrković 7, Goranović 7, Vico 6,5 (od 46. minuta Denda 6,5), Prelo 7, No. Sušić 7, Toholj 6,5 (od 55. minuta Lozo 6,5), Andrić 7,5, Komnenić 7, Vuković 7.

Sloboda (NG): Krupić 6, Brkić 6, Stojanović 6, Ćulibrk 6, Mustedanagić 6,5, Rastoka 6, Žujić 6, Delalić 6, Kenjalo 6, Crnomarković 6,5, Šumić 6 (od 55. minuta Vojinović 6).