Modričani bez greške

[dropcap]MODRIČA[/dropcap] U derbiju trećeg kola Druge lige Republike Srpske, grupa Zapad, Modriča Maksima je savladala prnjavorski Ljubić sa 4:1.

Bio je to duel ekipa sa maksimalnim učinkom poslije prva dva kola, koji je u potpunosti pripao domaćinu.

Modričani su poveli u šestom minutu golom Gorana Lukića, da bi već u devetom Siniša Sarkić povisio na 2:0. Pitanje pobjednika praktično je riješeno u 39. minutu, kada je Radovan Pejić zatresao mrežu Srđana Radulovića za 3:0. Četvrti pogodak domaći su postigli u 89. minutu kada se u strijelce upisao “rezervista” Aleksandar Demonjić. Počasni pogodak za Prnjavorčane u posljednjim trenucima susreta dao je Vladimir Ančić.

Opštinski okršaj, između šamačkog Borca i Mladosti iz Donje Slatine (3:2), odigran na neutralnom terenu u Posavskoj Dubici, u FBiH, obilovao je golovima, uzbuđenjima, preokretima, ali i nemilim scenama, kada su na nedovoljno obezbijeđeno igralište upali navijači Borca da bi, zajedno sa svojim ljubimcima, proslavili pobjedonosni pogodak Bojana Spasojevića.

Bilo je i naguravanja između igrača dva kluba, pa će biti mnogo posla za delegata utakmice Tomu Nagradića iz Dervente, kako bi vinovnici nemilih scena bili sankcionisani.

Strijelci: 1:0 Lukić u 6, 2:0 S. Sarkić u 9, 3:0 Pejić u 39, 4:0 Demonjić u 89, 4:1 Ančić u 90. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Gledalaca: 100.

Sudija: Aleksandar Railić (Derventa) 8.

Žuti kartoni: Perić, Pejić (Modriča Maksima), Jovanić, Kostrešević (Ljubić).

Igrač utakmice: Goran Lukić (Modriča Optima) 8.

Modriča Maksima: Tripić -, Bojić 7, Buljić 7 (od 81. minuta Kojić -), Koprivica 7,5, Perić 7,5, S. Sarkić 7 (od 46. Demonjić 7), Pejić 7,5, Milaković 7 (od 74. Lj. Sarkić -), R. Prljeta 8, Lukić 8, Đokić 7,5.

Ljubić: Radulović 5, Burdelj – (od 31. minuta A. Žižak 6), Mujkić 6, B. Žižak 6, Šarčević 5,5, Segić 5, Deket 5, Jovanić 5 (od 78. minuta Kovač -), Ćirković 5,5, Ančić 6, Kostrešević 5.