Matić donio pobjedu Čelsiju

[dropcap]LISABON[/dropcap] Fudbaleri Čelsija savladali su večeras u Lisabonu ekipu domaćeg Sportinga sa 1:0, dok je Pari Sen Žermen kod kuće srušio Barselonu (3:2) u utakmicama 2. kola Lige šampiona.

Londonski “plavci” odvojili su se na čelu G grupe, a odlučujući pogodak postigao je srpski reprezentativac Nemanja Matić. On je nakon pola sata igre iskoristio sjajan centaršut Fabregasa, skočio na rubu peterca i neodbranjivo pogodio mrežu.

Matić je odigrao cijelu utakmicu u Lisabonu, kao i njegov saigrač iz nacionalnog tima Branislav Ivanović.

Kapiten Čelsija Džon Teri odigrao je protiv Sportinga jubilarnu 100. utakmicu u Ligi šampiona.

Najzanimljivi susret večerašnjeg programa viđen je u Parizu, gdje je Pari Sen Žermen savladao Barselonu napadačkom igrom, iako je nastupio bez najboljeg strijelca, povrijeđenog Zlatana Ibrahimovića.

Već u prvom poluvremenu pala su tri gola. Kada je Mesi izjednačio rezultat činilo se da će Katalonci preuzeti inicijativu, ali ekipa Lorana Blana razgalila je navijače.

Parižani su i u nastavku zaigrali otvoreno i hrabro, pa su nakog gola Matuidija za 3:1 dopustili gostima samo da ublaže poraz.

Mančester Siti nije uspio da kod kuće osvoji sva tri boda protiv Rome (1:1).

U meču na kojem su srpski reprezentativci Aleksandar Kolarov (Siti) i Adem Ljajić (Roma) presjedili na klupi legenda Rimljana Frančesko Toti izjednačujućim golom je postao najstariji strijelac u istoriji Ligi šampiona sa 38 godina i tri dana, pretekavši dosadašnjeg rekordera Rajana Gigsa iz Mančester Junajteda.

Prijatna iznenađenja priredili su BATE Borisov savladavši Atletik Bilbao (2:1) i slovenački Maribor igrajući neriješeno protiv Šalkea u Gelzenkirhenu (1:1).

U ekipi prvaka Bjelorusije čitav meč odigrao je srpski internacionalac Filip Mladenović, dok je Nemanja Tubić sjedio na klupi.

APOEL je na Kipru odigrao neriješeno 1:1 protiv Ajaksa, a meč je vodio srpski arbitar Milorad Mažić.

Šahtjor je na domaćem terenu ispustio pobjedu protiv Porta (2:2) iako je u 86. minutu imao vođstvo od 2:0.

Ranije danas Bajern Minhen slavio je u Moskvi protiv CSKA (1:0).

Rezultati

E grupa:

• CSKA Moskva – Bajern Minhen 0:1 (Miler 22. penal)
  • Mančester Siti – Roma 1:1 (Aguero 4. penal – Toti 23)

F grupa:

• Pari Sen Žermen – Barselona 3:2 (Luiz 10, Verati 26, Matuidi 54 – Mesi 12, Nejmar 56)
  • APOEL – Ajaks 1:1 (Maduka 31. penal – Andersen 28)

G grupa:

• Sporting Lisabon – Čelsi 0:1 (Matić 34)
  • Šalke – Maribor 1:1 (Huntelar 56 – Bohar 37)

H grupa:

• Šahtjor Donjeck – Porto 2:2 (Aleks 52, Adrijano 86 – Martinez 89. penal, 90+4)
  • BATE Borisov – Atletik Bilbao 2:1 (Poljakov 19, Karnicki 41 – Aduriz 45)