Mančester Siti pobjedom započeo odbranu titule

[dropcap]LONDON[/dropcap] Fudbaleri Mančester Sitija pobjedom su započeli odbranu titule u engleskoj Premijer ligi pošto su danas u utakmici prvog kola savladali na gostujućem terenu tim Njukasla sa 2:0.

Izabranici Manuela Pelegrinija osvojili su veoma značajne bodove na “vrućem” terenu protiv nepredvidivog rivala.

Bolju i angažovaniju igru u prvom poluvremenu krunisali su na vrijeme, u samoj završnici, kada je David Silva iskoristio majstorsku asistenciju Edina Džeke i matirao golmana Krula.

U drugom dijelu utakmice Siti je imao dosta sreće, jer je Njukasl svim silama nastojao da dođe barem do remija, stvorio je brojne šanse, najpovoljniju Perez u 84. minutu, ali su gosti odoljeli pritisku i sačuvali mrežu.

Propuštene prilike domaćih “svraka” kaznio je Aguero u sudijskoj nadoknadi za konačan uspjeh Mančester Sitija.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov bio je starter na “Sent Džejms Parku” i odigrao je svih 90 minuta, dok Matija Nastasić nije bio ni na klupi.

Ranije danas Liverpul je na “Enfildu” poslije mnogo neizvjesnosti slavio protiv Sautemptona (2:1).