Slavija i Željezničar podijelili plijen u Foči (VIDEO)

[dropcap]FOČA[/dropcap] Fudbaleri Slavije i Željezničara odigrali su neriješeno 1:1 u 3. kolu Premijer lige BiH.

Susret je odigran u Foči pred praznim tribinama.

Slavija je povela nakon brzo izvedenog kontranapada. Ivanović je dodao loptu do Kokota, a ovaj sa 20-ak metara savladao Antolovića, javlja Klix.

Samo tri minute kasnije Željezničar je izjednačio. Gol za 1:1 postigao je Memija, nakon što je loptu sa lijeve strane ubacio Jamak.

Željezničar je u nastavku krenuo nešto agresivnije ka golu protivnika, ali bez rezultata.

Slavija je u 65. minutu zaprijetila preko Kokota, ali je Antolović odbranio uz malu nesigurnost.

U posljednjih 20 minuta Željo je pojačao pritisak na odbranu domaćih. U 77. minute veliku šansu je imao Tomić, koji je šutirao glavom prema golu, ali je igrač Slavije Šabanović loptu izbio sa gol linije.

Deset minuta kasnije u odličnoj prilici našao se Bajić, ali rezultat se nije promijenio.

Tako je susret završen 1:1 i podjelom bodova.

Nakon tri odigrana kola prva dva mjesta na tabeli drže Sarajevo i Zrinjski sa po 7 bodova, a Željezničar je peti sa 5 osvojenih bodova. Slavija je deseta sa 3 boda.

Večeras od 20 sati na “Pecari” Široki Brijeg i Vitez igraju posljednji susret 3. kola.