Krupa za korak bliže eliti

[dropcap]KARAKAJ[/dropcap] U prvoj utakmici baraža za popunu Prve lige Republike Srpske, ekipa Krupe iz Krupe na Vrbasu savladala je Radnički iz Karakaja sa minimalnih 1:0.

Tako su izabranici Slobodana Starčevića stekli veliku prednost pred revanš u srijedu na Gradskom stadionu u Banjaluci, piše Glas Srpske.

Jedini gol je postigao Mazalica iz penala u 54. minutu, nakon što je u kaznenom prostoru domaćih oboren Cvijanović.

Gosti su bili dosta bolji rival i zasluženo slavili. Igrači Radničkog su imali jednu polupriliku u četvrtom minutu, kada se pred golom Vasića spetljao Maksimović. Fudbaleri Krupe su mogli do gola u šestom minutu kada se pred golom Savića nije snašao Mazalica.

U 46. minutu odbrana domaćih je bila smušena, a Strika je šutirao kraj same lijeve stative gola Savića. Mogao je i Tomaš postići gol u 72. minutu, ali je sjajno intervenisao Savić. U 85. minutu Cvijanović je pogodio prečku.

Pobjednik ovog dvomeča igraće sa ekipom Sloge iz Doboja za popunu Prve lige Republike Srpske.

Radnički (K) – Krupa 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Mazalica iz penala u 54. minutu.

Stadion: Radničkog u Karakaju.

Gledalaca: 500.

Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo) 7,5.

Žuti kartoni: Ćosić, Jeremić (Radnički, Karakaj), Mazalica, Bučinski (Krupa).

Igrač utakmice: Obren Cvijanović (Krupa) 7,5.

Radnički (Karakaj): Savić 6, Kostić 6,5, Ćosić 6, B. Lazić 6,5, M. Lazić 6 (od 70. minuta Erkić -), Džilić 6, J. Tanacković 6,5, Jeremić 6,5, Jovanović 6,5 (od 79. minuta Jovičić -), Maksimović 6 (od 31. minuta M. Tanacković 6), Jurošević 6,5. Trener: Vidoje Đurić.

Krupa: Vasić -, Vuković 6,5, Ducanović 6,5, Damjanović 6,5, Paštar 7, Studen 7, Đukarić 6,5, Strika 6,5 (od 54. minuta Tomaš 7), Mazalica 7, Koljić 6 (od 35. minuta Bučinski 7), Cvijanović 7,5. Trener: Slobodan Starčević.