Krupa uvjerljiva protiv Radničkog

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] Fudbaleri Krupe su sa uvjerljivih 4:0 savladali Radnički iz Karakaja u revanš utakmici prve runde baraža za popunu Prve lige Republike Srpske.

Sa ukupnih 5:0 plasirali su se u narednu rudnu gdje će se u odlučujućim mečevima sastati sa Slogom iz Doboja, piše Glas Srpske.

Ekipa iz Krupe na Vrbasu dočekala je Radnički na Gradskom stadionu u Banjaluci zato što njihov stadion nije u funkciji zbog poplava. Domaći su bili mnogo bolji protivnik u revanšu i slavili još ubjedljivije nego u prvom meču.

Posao gostima otežao je i defanzivac Bojan Lazić, koji je dobio direktan crveni karton zato što je laktom udario napadača domaćih Stefana Tomaša. Tom prilikom Tomašu je pukla arkada pa je prevezen u ambulantu.

Već u nedjelju Krupa će dočekati Slogu, takođe u Banjaluci. Dobojlije su bile 11. u Prvoj ligi. Revanš meč igra se u srijedu u Petrovu pošto zbog poplava Dobojlije ne mogu igrati u svom gradu.

Pobjednik ovog meča će iduće godine igrati među najboljim ekipama Srpske.

Krupa – Radnički 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Mazalica u 26, 2:0 Mazalica u 35, 3:0 Malinović u 54, 4:0 Đukarić u 78. minutu.

Stadion: Gradski u Banjaluci.

Gledalaca: 500.

Sudija: Danijel Mandić (Kozarska Dubica) 7.

Žuti kartoni: Tomaš (Krupa), Jeremić (Radnički).

Crveni karton: Bojan Lazić (Radnički) u 60. minutu.

Igrač utakmice: Želimir Đukarić (Krupa) 8,5.

KRUPA: Vasić -, Vuković 7,5, Ducanović 7,5, Damjanović 7,5 Paštar 7 (od 68. minuta Stanojčić -), Vidović 7,5, Đukarić 8,5 Cvijanović 7,5 Mazalica 8, Malinović 7,5 (od 57. minuta Vrebac 7), Tomaš 8 (od 64. minuta Strika -). Trener: Slobodan Starčević.

RADNIČKI (K): Savić 6, Radomir Jeremić 6, Ćosić 5,5, B. Lazić 5, Kostić 5,5, Džilić 5, Rade Jeremić 5,5, Jurošević 5 (od 64. minuta J. Tanacković -), Jovanović 5,5 (od 68. minuta M. Tanacković -), Maksimović 5,5 (od 80. minuta Vuksić -), M. Lazić 6. Trener: Vidoja Đurić.