Kostarika boljim izvođenjem penala u četvrtfinalu

[dropcap]RESIFE[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Kostarike pobijedila sinoć u Resifeu, boljim izvođenjem penala, selekciju Grčke sa 5:3 (0:0, 1:1) i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Gol koji je Kostarikance odveo među 8 najboljih ekipa na svijetu postigao je u petoj seriji Mihael Umanja, nakon što je prethodno golman Kejlor Navas odbranio šut Teofanisa Gekasa.

U regularnom dijelu utakmice i poslije produžetaka rezultat je bio 1:1. Brajan Ruiz doveo je svoj tim u vođstvo u 52. minutu, a izjednačio je Sokratis Papastatopulos u nadoknadi sudijskog vremena.

Kostarika je do istorijskog uspjeha došla iako je od 66. minuta igrala bez isključenog defanzivca Oskara Duartea, koji je u drugom poluvremenu dobio drugi žuti karton.

Izabranici selektora Horhea Luisa Pinta igraće u četvrtfinalu protiv Holandije, koja je uz dosta muke savladala Meksiko rezultatom 2:1.

Utakmica između Kostarike i Holandije na programu je u subotu, 5. jula, na stadionu Fonte Nova u Salvadoru.