Brkić izjednačio, pa promašio penal

[dropcap]NOVI GRAD[/dropcap] Fudbaleri Slobode remizirali su protiv Tekstilca 1:1 i tako prekinuli seriju od pet ovosezonskih, a ukupno 14 uzastopnih trijumfa, u prvenstvenim mečevima Prve lige RS.

Ujedno, Novograđani su propustili priliku da preuzmu lidersku poziciju i sada za Leotarom kasne jedan bod.

Gosti iz Dervente poveli su golom Nevena Gojića u 6. minutu, koji je bio precizan sa bijele tačke, ali je samo tri minuta kasnije Arnes Brkić donio izjednačenje. Isti igrač imao je odličnu priliku da donese prednost Slobodi, ali u 12. minutu nije iskoristio penal.

Treneru domaćih Zlatku Jelisavcu bio je 100. put da sjedi na klupi Slobode u zvaničnim takmičarskim mečevima.

Sloboda (NG) – Tekstilac 1:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Gojić iz penala u 6, 1:1 Brkić u 9. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 200

Sudija. Dragan Mejakić (Banjaluka) 7,5.

Žuti kartoni: Aćić, Kovačević, Žujić, Antonić, Delalić (Sloboda), Asevedo Kruz, Đorić, Đuričić, Gojić (Tekstilac).

Igrač utakmice: Dejan Plisnić (Tekstilac) 7,5.

Sloboda (NG): Kondić 7, Tica 7, Hamzić 6,5, Aćić 7, Popović 6 (od 66. minuta Ćulibrk -), Vojinović 6,5, Kovačević 6 (od 87. minuta Zdjelar -), Žujić 7, Antonić 7, Brkić 6,5 (od 75. minuta Delalić -), Rastoka 6.

Tekstilac: Plisnić 7,5, Asevedo Kruz 7, Jolović 7, Vujanić 6, Đorić 6 (od 46. minuta Popadić 6,5), Đuričić 6, Susaković 7, Gojić 7, Despotović 6, Glišić 6 (od 90. minuta Marić -), Asanović 6,5 (od 84. minuta Đukić -).