Borac ide ka vrhu, Proleter igrao sa sedmoricom

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] U derbiju četvrtog kola Druge fudbalske lige Republike Srpske odigranoj u Prnjavoru domaći Ljubić je poražen od Borca sa 2:3.

Gosti iz Šamca još jednom su se predstavili kao tradicionalno neugodan rival za Prnjavorčane. Fudbaleri trenera Predraga Lukića zasluženo su stigli do trijumfa, koji je najavio neuhvatljivi Zlatko Đorić već u drugom minutu. Kada je Danko Ćirković u 70. minutu smanjio rezultat na 2:3, domaći su pokušavali u preostalih 20 minuta da izbjegnu poraz, ali je odbrana Borca uspješno odolijevala svim napadima prnjavorskih “plavih”, piše Glas Srpske.

U komšijskom okršaju u Brodu, Liješće je pobijedilo bivšeg prvoligaša Slogu iz Doboja sa 1:0, a igrač odluke bio je Mladen Bosić, koji je lukavim udarcem u 25. minutu zatresao mrežu golmana Dade Lukića. Da se sastav iz Doboja nalazi u teškoj organizacionoj i kadrovskoj situaciji potvrđuje i činjenica da je trener Sloge, Vedran Sofić, imao u Brodu na raspolaganju samo 3 rezervna igrača, piše Glas Srpske.

Duel u Milosavcima između domaće Župe Superpetrol i Modriča Maksime nije odigran zbog poplavljenog terena, a novi termin je sutra od 18 časova.

Banjalučki BSK, pod vođstvom mladog trenera Vuleta Trivunovića, iznenadio je na gostovanju u Žeravici i borbenom igrom pobijedio domaće Jedinstvo sa 1:0. Do treće pobjede u četiri kola “romantičare” je doveo mladi “rezervista” Stefan Milojević u 76. minutu.

U grupi Istok susret u Ugljeviku između Rudara i Proletera prekinut je u 14. minutu pri vođstvu domaćina od 3:0, zato što su gosti iz Dvorova na terenu ostali sa samo šest igrača. Naime, u Ugljevik su doputovali sa samo sedmoricom, a u 14. minutu povrijedio se igrač gostiju Miloš Dupor, koji je poslije ukazane pomoći napustio teren za igru. Glavni sudija Drago Petković iz Brčkog je sačekao pet minuta i odsvirao kraj susreta, jer po pravilima ekipa na terenu ne može ostati sa samo šest igrača.

Ovaj susret već je registrovan postignutim rezultatom.

Službenu tabelu Druge lige Zapad pogledajte OVDJE.

Službenu tabelu Druge lige Istok pogledajte OVDJE.

Liješće – Sloga 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Bosić u 25. minutu,

Stadion: FK Liješće u Liješću.

Gledalaca: 250.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 7.

Žuti kartoni: Bosić, Džabić, Stolić, Milovac (Liješće), Dragan Filipović, Halilović, D. Todić, Ristić, Janković, Tadić (Sloga, Doboj).

Igrač utakmice: Mladen Bosić (Liješće) 7,5.

Liješće: Popratim -, Milanković 7, Džabić 7, Stolić 6,5 (od 74. minuta Milovac -), Marjanović 6,5, Kalabić 7, Milošević 7 (od 70. minuta Kolunija -), Bosić 7,5 (od 84. minuta Ignjatić -), Malešević 7, Ždrnja 7, Milićević 7.

Sloga (Doboj): D. Lukić 7, Janković 6 (od 86. minuta Đurđić -), D. Filipović – (od 27. minuta A. Lukić 6,5), D. Vuković 7, D. Todić 6,5, V. Vuković 6, Martić 6, Ristić 6, M. Todić 6,5, Tadić 7, Halilović 6.

Ljubić – Borac (Š) 2:3 (1:2)

Strijelci: 0:1 Đorić u 2, 1:1 Kovač u 15, 1:2 Veljović u 45, 1:3 Arsić u 55, 2:3 Ćirković u 70. minutu.

Stadion: “Borik” u Prnjavoru.

Gledalaca: 100.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 7.

Žuti kartoni: Jovanić, Segić (Ljubić), Aleksić, Curaković, Paležnica (Borac, Šamac).

Igrač utakmice: Zlatko Đorić (Borac, Šamac) 8.

Ljubić: Radulović 5, Mujkić 5,5, B. Žižak 6, Šarčević 5, Segić 6, Deket 6, A. Žižak 5, Jovanić 5, Kovač 6, Ćirković 6, Kostrešević 5 (od 71. minuta Petrović -).

Borac (Šamac): Smajić 6, Aleksić 6,5, Veljović 7, Miličević 6,5, Curaković 7 (od 84. minuta Lukić -), Stanković 7,5, Brčkalić 7 (od 46. minuta Radić 7), Paležnica 7, Arsić 7, Đurić 7,5 (od 79. minuta Miladinović -), Đorić 8.

Mladost (DS) – Ozren 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Huseinbašić u 43, 2:0 Pupavac (autogol) u 67. minutu.

Stadion: FK Mladost u Donjoj Slatini.

Gledalaca: 200.

Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) 7.

Žuti kartoni: Mirić, Huseinbašić, Tešić, N. Ilić (Mladost, Donja Slatina), Simić, Božić (Ozren),

Crveni karton: Nemanja Ilić (Mladost, Donja Slatina) u 87. minutu.

Igrač utakmice: Nedim Huseinbašić (Mladost, Donja Slatina) 7,5.

Mladost (Donja Slatina): Lakić -, Kadić 7 (od 84. minuta Đurđević -), D. Ilić 7, Huseinbašić 7,5, M. Ilić 7 (od 69. minuta Zorić -), Simeunović 7, Tešić 7 (od 77. minuta N. Ilić -), Arnautović 7, Maksimović 7, Čančarević 6,5, Mirić 6.

Ozren: Ćuković 7, Sofrić 6, N. Katanić 6 (od 77. minuta Ristić -), Božić 7, Stakić 6 (od 46. minuta V. Katanić 6,5), Simić 7, Lukić 6, Blagojević 6,5, Gavrić 6, Rakanović 6, Pupavac 6,5.

Omarska – Mineral 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Jaćimović u 73, 2:0 Da. Romanić u 77. minutu.

Stadion: FK Omarska u Omarskoj.

Sudija: Željko Vukić (Banjaluka) 7,5.

Žuti kartoni: Da. Romanić, N. Nišević (Omarska), Jovičić, Kovačević (Mineral).

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović (Omarska) 7,5.

Omarska: Jokić 7, Da. Romanić 7 (od 88. minuta Đ. Rosić -), N. Nišević 7, Zdjelar 6,5, B. Romanić 7, D. Nišević 6,5, Panić 6,5 (od 65. minuta De. Romanić -), Krecelj 7, Grahovac 7 (od 89. minuta Pađan -), Anđić 7, Jaćimović 7,5.

Mineral: Omerović 7,5, D. Popović 7, Goranović 6,5, Jovičić 6,5 (od 85. minuta S. Prodić -), G. Prodić 7, Milojević 6,5 (od 65. minuta Jelić -), Vučić 6 (od 78. minuta Kuzmanović -), M. Popović 6,5, Stojanović 7, Kovačević 6, Gačić 6,5.

Jedinstvo (Ž) – BSK 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Milojević u 76. minutu.

Stadion: Sportski centar “Drago Kovačević” u Žeravici. Gledalaca: 200.

Sudija: Duško Puvača (Novi Grad ) 6.

Žuti kartoni: Behara, Kumić (Jedinstvo, Žeravica), Rašić, Čegar, Vujinović (BSK).

Crveni karton: Dragan Lazendić (BSK) u 90. minutu.

Igrač utakmice: Stefan Milojević (BSK) 8.

Jedinstvo (Žeravica): Babić 7, Tomić 7, Golić 6 (od 80. minuta Nikolić -), Ostojić 6, Blagojević 6, Bjelobrk 6, Husić 6 (od 60. minuta Kumić 6), Kasagić 6, Behara 6, Milaković 6, Sanjicki 6,5.

BSK: Dobrijević 7, Lazendić 7,5 (od 80. minuta Vujinović -), Savić 7, Ćutković 7,5, Jakovljević 6 (od 54. minuta Milojević 8), Rašić 7,5, Pejanić 6 (od 73. minuta Ivić -), Čegar 7, Damjanović 7,5, Kovačević 7, Todorović 7.

Laktaši – Borac (KD) 2:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Matić u 3, 2:0 Glišić u 30, 2:1 Kušmić u 44. minutu.

Stadion: FK Laktaši u Laktašima.

Sudija: Zoran Tripunović (Doboj) 7.

Žuti kartoni: Vujaković (Laktaši), Jaćimović (Borac, Kozarska Dubica).

Crveni karton: Nemanja Marinović (Borac, Kozarska Dubica) u 86. minutu.

Igrač utakmice: Srđan Glišić (Laktaši) 8.

Laktaši: Džonlić 7,5, Telić 7,5, Bursać 7, Bajić 7, Lovrić 7, Glišić 8, Milinović 7 (od 66. minuta Đurić 7), B. Keleman 7, Vujaković 7,5 (od 75. minuta S. Erceg -), Matić 7,5, Stamenković 7 (od 88. minuta B. Erceg -).

Borac (Kozarska Dubica): M. Reljić 6,5, Pekić 7, Vujčić 6, Dalić (od 13. minuta Jaćimović 6,5), N. Marinović 6, Miodragović 7, Adžić 6,5, Bakić 7, Kušmić 7, V. Reljić 7, Pralica.

Glasinac 2011 – Mladost (R) 1:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Arbinja u 15. minutu

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Gledalaca: 150

Sudija: Srđan Lubura (Istočno Sarajevo) 7.

Žuti kartoni: Gavrilović (Glasinac 2011), Ćaćić, Đurović (Mladost, Rogatica).

Igrač utakmice: Stefan Arbinja (Glasinac 2011) 7.

Glasinac 2011: V. Jolović 6,5, Ćosić 6,5, B. Jolović 6,5, Gavrilović 6,5 (od 82. minuta Đerić -), N. Jolović 6 (od 60. minuta Perić 6), Gašević 6,5, Arbinja 7, Lukić 5,5 (od 46. minuta Blagojević 6), Kreštalica 6,5, Živković 6,5, Vujičić 6.

Mladost (Rogatica): Ljubinac 6,5, Balčaković 5,5, Ćaćić 6, Urta 6, Tomić 5,5 (od 46. minuta Nerić 6), Tadić 5,5, Đurović 6, Klisura 5,5, Tošović 5,5, Rosić 5,5, Zimonjić 6.

Rudar (U) – Proleter (D) 3:0, prekid u 14. minutu

Strijelci: 1:0 Da. Lazić u 2, 2:0 Marinković u 6, 3:0 Marinković u 8. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Drago Petković (Brčko).

Rudar (Ugljevik): Lukić, Bojić, Bogićević, Todorović, Marinković, Dr. Lazić, Da. Lazić, Stevanović, Davidović, Todorović, Marković.

PROLETER: Tomanić 5, Jovanović 5, Pejić 5, Dupor 5, Pačavra 5, Petrović 5, Lakić 5.

Jedinstvo (BR) – Velež (N) 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Makarić u 33, 2:0 Ristić u 53, 3:0 Ristić u 77. minutu.

Stadion: “Ribin” u Brodcu.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 8.

Žuti karton: Knežević (Velež, Nevesinje).

Crveni karton: Miloš Grujičić (Velež, Nevesinje) u 62. minutu.

Igrač utakmice: Predrag Ristić (Jedinstvo, Brodac) 8.

Jedinstvo (Brodac): Sofrenić 7, Jovanović 7, Sekanić 6,5 (od 46. minuta Mijatović 7), Krstić 6,5 (od 46. minuta Kutlačić 7), Puhalac 7, Gašević 7, Lukić 7, Makarić 7, Mitrović 7, Ristić 8, Jović 7 (od 67. minuta Spasojević -).

Velež (Nevesinje): Zurovac 5, M. Šiljegović 5 (od 79. minuta Avdalović -), Grujičić 5, Petković 5, G. Šiljegović 5, Prodanović 5, Šarenac 5, Knežević 5, Pudar 5, Vučetić 5 (od 62. minuta Mrkajić -), Samardžić 5 (od 75. minuta Šipovac -).

Radnički (K) – Famos 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Maksimović u 7. minutu.

Stadion: Kraj pruge u Karakaju.

Sudija: Mladen Simsija (Rogatica) 7.

Žuti kartoni: Radomir Jeremić, B. Lazić (Radnički, Karakaj), Plavšić (Famos).

Igrač utakmice: Bojan Lazić (Radnički, Karakaj) 7,5.

Radnički (Karakaj): Stevanović 7, Radomir Jeremić 7, Ćosić 7, B. Lazić 7,5, Tanacković 6,5, Džilić 7, Rade Jeremić 7, Sačević 6,5, Perić 6,5 (od 63. minuta M. Lazić 6,5), Jovanović 6,5 (od 80. minuta Tabalović -), Maksimović 7 (od 76. minuta Erkić -)

Famos: Terzić 7, Papaz 7, Mičić 7 (od 75. minuta Šehovac -), Ćeha 7, Plavšić 6,5 (od 85. minuta Kuljanin -), Blažić 6,5, Močević 6,5. Vitković 6,5, Lalović 7, M. Tešanović 6,5 (od 67. minuta N. Tešanović 6), Koprivica 6,5

Ilićka 01 – Gorica 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Tonković u 37, 1:1 D. Marković u 69. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Sudija: Boško Rakić (Ugljevik) 7.

Žuti kartoni: Mehmedbegović, Rakita (Ilićka 01), Novaković, Pavlović, Stojanović (Gorica).

Igrač utakmice: Ivica Tonković (Gorica) 7.

Ilićka 01: Vukadinović 6,5, Aleksić 6, Stankić 6, Mehmedbegović 6 (od 46. minuta G. Antunović 6), N. Marković 6 (od 46. minuta D. Antunović 6), Maksimović 6, Arsić 6 (od 81. minuta Simikić -), D. Marković 7, Rakita 6,5, Mišković 6, Mirić 6,5

Gorica: Đurić 7, Lukić 6,5, Petrović 6,5, Jović 6,5, Pavlović 6,5, Stojanović 6, Karaman 6,5 (od 90. minuta Gajić -), Vuković 6, Tonković 7 (od 71. minuta Novak -), Zečević 6, Novaković 6

Zvijezda 09 – Lokomotiva 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Šikuljak u 6, 2:0 Milanović u 89. minutu.

Stadion: “Borovača” u Dijelovima.

Gledalaca: 150.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 8.

Žuti kartoni: Vuković, Boljanović, Dražić (Zvijezda 09), Bojić, Tursunović, Bošković, Cvijanović (Lokomotiva).

Igrač utakmice: Vladimir Šikuljak (Zvijezda 09) 8.

Zvijezda 09: Jović 7, Torbica 7, Dražić 7, Vuković 7, Stevanović 7, Vučić 6 (od 35. minuta Milanović 7), Šikuljak 8 (od 76. minuta Lazić -), Janjić 7, Boljanović 7, Grujičić 6 (od 53. minuta Mašanović 6), Živković 7.

Lokomotiva: Ilišković 6, Se. Ćumurović 6, Ilić 5,5, Marić 6, Bošković 6, Jašarević – (od 17. minuta Trujić 6), Nukić 5,5, Bojić 6, Marković 6, Jang Ven Đie 6, Tursunović 5 (od 46. minuta Cvijanović 5,5)

Sloga Junajted – Mladost (BS) 1:4 (1:1)

Strijelci: 1:0 Blagić u 6, 1:1 Jovanović u 42, 1:2 Jovanović u 48, 1:3 Jovanović u 60, 1:4 Marinković u 67. minutu.

Igralište: Tombak u Bijeljini.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 8.

Žuti karton: Stojanović, Vasić, Čebić (Sloga junajted), Lazić, D. Simikić, Simić, Čajlaković (Mladost, Bogutovo Selo).

Crveni karton: Bajro Delibašić (Sloga) u 58. minutu.

Igrač utakmice: Dalibor Jovanović (Mladost, Bogutovo Selo) 8,5.

Sloga Junajted: Savić 5,5, Lukić 5,5, Vasić 5,5, Stojanović 5,5, Gusak 5,5 (od 75. minuta Pantić -), Čebić 5,5, Babunović 5,5, Delibašić 5,5, Ostojić 5,5 (od 56. minuta Mitrić 5), Simić 5,5, Blagić 6 (od 69. minuta Gajić -).

Mladost (Bogutovo Selo): Đokić 7, Simić 7, Božić 7, Lazarević 7, G. Simikić 7, D. Simikić 7, Jovanović 8,5 (od 69. minuta Čajlaković -), Lazić 7, Cvjetinović 7, Marinković 7,5 (od 81. minuta Kostić -), Nešković 6 (od 85. minuta Đurić -)