Bilbija omogućio nemoguće (VIDEO)

[dropcap]ATINA[/dropcap] Fudbaleri Sarajeva su se plasirali u plej of kvalifikacija za Ligu Evrope.

Jedini preostali bh. predstavnik na međunarodnoj sceni večeras je na stadionu “Peristeri” u Atini u revanš utakmici trećeg pretkola savladao Atromitos rezultatom 3:1.

Rezultat nakon 90 minuta igre glasio je 2:1 sa Sarajevo, identično kao što su Grci slavili prije 7 dana na “Koševu”, što je meč odvelo u produžetke.

Heroj “bordo tima” bio je dvostruki strijelac Nemanja Bilbija. Nakon vodećeg gola Harisa Duljevića u 24. minutu za 1:0, Bilbija je udvostručio prednost 9 minuta prije kraja pogotkom za 2:0.

Ipak, Helenima je nadu vratio iskusni Efstatios Tavlaridis golom u 86. minutu, a sve dileme oko putnika u plej or otklonio je Bilbija pogotkom za konačnih 3:1 u 105. minutu.

Ekipa Sarajeva je u grčkoj prijestolnici imala podršku sa tribina nekoliko stotina svojih najodanijih pristalica.

Povratak ekipe u Sarajevo planiran je u petak popodne.

Aktuelni osvajač Kupa Bosne i Hercegovine, FK Sarajevo, plasmanom u plej of Lige Evropa na svoj račun je stavio dodatnih 150.000 evra od Evropske fudbalske federacije.