Belarabi postigao najbrži gol u istoriji Bundes lige

[dropcap]BERLIN[/dropcap] Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su u Dortmundu ekipu domaće Borusije sa 2:0, u preostaloj utakmici današnjeg programa 1. kola njemačke Bundes lige.

Gosti su priredili iznenađenje i odnijeli sva tri boda u susretu sa vicešampionom, a meč je obilježio Karim Belarabi, koji je postigao najbrži gol u istoriji Bundes lige.

On je mrežu golmana Langeraka zatresao već u devetoj sekundi, pa je za dvije sekunde nadmašio dosadašnji rekord napadača minhenskog Bajerna, Brazilca Ðovanea Elbera, koji je 31. januara 1998. na meču protiv Hamburgera postigao gol u 11. sekundi.

Uzalud su “milioneri” pokušavali da u nastavku utakmice dođu barem do remija. U razočaravajućem izdanju nisu imali rješenja pred čvrstom protivničkom odbranom.

Bajer je odolio pritiscima i slavio potpuno zasluženo, nakon što je u sudijskoj nadoknadi Kisling kaznio propuste domaćina i potvrdio uspjeh.

U timu Borusije reprezentativac Srbije Miloš Jojić bio je starter i igrao je do 75. minuta, dok je oporavljeni defanzivac Neven Subotić sjedio na klupi.

• Borusija Dortmund – Bajer Leverkuzen 0:2 (Belarabi 1, Kisling 90+5)