Bajern dobio derbi protiv Sitija, ubjedljivi Roma i Porto

[dropcap]MINHEN[/dropcap] Preostale utakmice 1. kola fudbalske Lige šampiona odigrane su večeras, a obilježene su derbijem između minhenskog Bajerna i Mančester Sitija i ubjedljivim trijumfom Rome nad moskovskim CSKA, odnosno Porta nad bjeloruskim BATE Borisovom.

Na ispunjenoj Alijanc areni njemački i engleski prvak su odigrali zanimljivu i borbenu utakmicu. Bajern je najvećim dijelom meča bio bolji i nadmoćniji, stvorio je više povoljnih prilika, ali je odlični golman Hart ostao nesavladiv do samog finiša, kada je silne napore Bavaraca krunisao Boateng za važnu pobjedu (1:0).

Prethodno su se u nekoliko navrata ispromašivali Miler, Alaba, Gece i Levandovski, ali je i Siti mogao do pogotka preko Džeka, Navasa i Aguera.

Srpski defanzivac u redovima gostiju Aleksandar Kolarov ušao je u igru dva minuta prije kraja.

Roma je na Olimpijskom stadionu u Rimu deklasirala “armejce”, u čijem timu je do 53. minuta igrao srpski reprezentativac Zoran Tošić.

Italijanski tim je već na poluvremenu imao 4 gola viška, Ignašević je u nastavku autogolom samo “pojačao” ubjedljiv trijumf, da bi u finišu Musa počasnim pogotkom spriječio dalju bruku gostujućeg CSKA.

Srpski reprezentativac u redovima “vučice” Adem Ljajić odigrao je posljednjih 20 minuta susreta.

Porto je napunio mrežu Bate Borisova u kojem je čitav meč odigrao srpski internacionalac Filip Mladenović.

Na stadionu Dragao sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, kada je Porto stekao plus 3 gola i u nastavku samo duplirao prednost.

Iznenađenje predstavlja remi Čelsija na “Stamford Bridžu” protiv Šalkea (1:1). Tim Žozea Murinja poveo je već poslije desetak minuta i činilo se da slijedi kanonada. Međutim, Drogba, Azar, Vilijan, Ramireš, kasnije Remi i Dijego Kosta nisu imali dan, pa je Huntelar golom u drugom poluvremenu obezbijedio Nijemcima važan bod.

Favorizovana Barselona je zabilježila minimalnu pobjedu nad hrabrim timom kiparskog APOEL-a (1:0) golom Pikea još u prvom poluvremenu, dok je Maribor u posljednji čas izbjegao poraz kod kuće protiv lisabonskog Sportinga (1:1).

Skupocjeni tim Pari Sen Žermena nije mogao više od remija protiv Ajaksa u Amsterdamu (1:1), a na meču u Baskiji Atletik Bilbao i Šahtjor jedini su odigrali bez golova (0:0).

Rezultati

E grupa:

• Bajern Minhen – Mančester Siti 1:0 (Boateng 90)
  • Roma – CSKA Moskva 5:1 (Iturbe 6, Žervinjo 10, 31, Majkon 20, Ignaševič 50. autogol – Musa 82)

F grupa:

• Ajaks – Pari Sen Žermen 1:1 (Šene 74 – Kavani 14)
  • Barselona – APOEL 1:0 (Pike 28)

G grupa:

• Čelsi – Šalke 1:1 (Fabregas 11 – Huntelar 62)
  • Maribor – Sporting 1:1 (Zahovicć 90+2 – Nani 80)

H grupa:

• Atletik Bilbao – Šahtjor Donjeck 0:0
  • Porto – BATE Borisov 6:0 (Brahimi 5, 32, 57, Martinez 37, Adrijan 61, Abubakar 76)