Atletiku derbi sa Juventusom, Borusija sigurna u Briselu

[dropcap]MADRID[/dropcap] Fudbaleri Atletika savladali su večeras u Madridu ekipu Juventusa sa 1:0, dok je Borusija Dortmund slavila u gostima protiv Anderlehta (3:0), u utakmicama 2. kola Lige šampiona.

U derbiju A grupe na “Visente Kalderonu” prikazan je sasvim prosječan fudbal, pa su oba tima ostala dužna navijačima.

Skoro da nije bilo prave šanse i uzbuđenja. Juventus se organizovano branio, a Atletiko prilično oprezno pokušavao da dođe do mreže Ðanluiđija Bufona, pa se činilo da rivali i priželjkuju remi bez golova.

Da ne bude tako potrudio se Arda Turan, koji je 15 minuta prije kraja prihvatio loptu ubačenu sa desne strane i matirao italijanskog golmana za veliko slavlje Madriđana.

Borusija je lako i ubjedljivo srušila otpor Anderlehta u Briselu, gde u timu domaćina srpski napadač Aleksandar Mitrović nije ispunio očekivanja, pa je zamijenjen u 83. minutu.

Borusija je povela već na početku susreta i u nastavku mnogo boljom igrom sa još dva gola samo potvrdila očekivani uspjeh.

U gostujućoj ekipi srpski defanzivac Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta, dok je Miloš Jojić presjedio na klupi.

Arsenal je u Londonu deklasirao Galatasaraj (4:1) u odličnoj utakmici, na kojoj se istakao trostruki strijelac Deni Velbek, dok je Real Madrid mnogo teže nego što se očekivalo slavio u Sofiji protiv Ludogoreca (2:1).

Bugarski prvak pružio je veoma snažan otpor braniocu titule, kao i u prvom kolu protiv Liverpula, a Kristijano Ronaldo je iz dva pokušaja sa penala bio precizan jednom, nakon što mu je prvi desetak minuta ranije odbranio golman Stojanov.

Liverpul je priredio novo razočaranje navijačima porazom u Bazelu (1:0), gdje je srpski napadač Lazar Marković malo pokazao, pa je zamijenjen u 81. minutu.

Švajcarski prvak se važnim bodovima sasvim ravnopravno uključio u borbu za drugo mjesto, koje vodi u nokaut fazu takmičenja, iza vodećeg Reala.

Iznenađenje je priredio Malme savladavši kod kuće Olimpijakos (2:0). U timu grčkog prvaka svih 90 minuta odigrao je srpski internacionalac Luka Milivojević, dok je Bajer Leverkuzen bez većih problema slavio protiv slabe Benfike (3:1), koja je na začelju C grupe bez bodova.

Rezultati

A grupa:

• Malme – Olimpijakos 2:0 (Rozenberg 42, 82)
  • Atletiko Madrid – Juventus 1:0 (Turan 75)

B grupa:

• Ludogorec – Real Madrid 1:2 (Marselinjo 6 – Ronaldo 25. penal, Benzema 77)
  • Bazel – Liverpul 1:0 (Štreler 52)

C grupa:

• Zenit – Monako 0:0
  • Bajer Leverkuzen – Benfika 3:1 (Kisling 25, Son 34, Kalhanoglu 63. penal – Salvio 62)