Albancima bod protiv Danske, Poljska srušila Njemačku

[dropcap]ELBASAN[/dropcap] Fudbalske reprezentacije Albanije i Danske remizirale su večeras 1:1 u Elbasanu u utakmici I grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2016.

Albanci su poveli golom Ermira Lenjanija u 38. minutu, dok je bod Dancima donio Lase Vibe u 81. minutu.

Selekcija Albanije u sljedećem kolu u utorak gostuje u Beogradu reprezentaciji Srbije, dok će Danska dočekati Portugal.

Veliko iznenađenje napravila je selekcija Poljske koja je u meču D grupe u Varšavi savladala svjetske šampione, Nijemce, sa 2:0.

Domaćin je poveo u 51. minutu preko Arkadijusa Milika, a sudbinu Njemačke “zapečatio” je Sebastijan Mila dva minuta prije kraja utakmice.

Službene tabele pogledajte OVDJE.

Rezultati

Grupa D:

• Republika Irska – Gibraltar 7:0 (Kin 6, 14, 18. penal, Meklin 46, 53, Perez 52. autogol, Hulahan 56)
  • Škotska – Gruzija 1:0 (Hubutija 28. autogol)
  • Poljska – Njemačka 2:0 (Milik 51, Mila 88)