Ajntraht zakucao HSV za dno tabele

[dropcap]HAMBURG[/dropcap] Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta savladali su večeras kao gosti ekipu Hamburgera sa 2:1, u posljednjoj utakmici 6. kola njemačke Bundes lige.

Ekipa trenera Tomasa Šafa zasluženo je slavila u Hamburgu i drugom pobjedom, uz tri remija i poraz, preuzela sedmu poziciju, a domaćina, koji je četvrti put ostao praznih ruku ove sezone, zakucala za dno tabele.

Uspjehu Ajntrahta doprineo je i srpski dvojac, Aleksandar Ignjovski i Slobodan Medojević, koji su bili starteri, a Ignjovski je zamijenjen u 71. minutu.

Hamburger, šestostruki njemački prvak i šampion Evrope i svijeta 1983. godine, i ove sezone nastavlja sa posrtanjem, nakon što je u prošloj jedva sačuvao status u eliti.

Taj klub jedini nikada nije ispadao iz Bundes lige od njenog osnivanja, ali serijom neuspjeha je najavio novu borbu za opstanak. Milerov izjednačujući gol u 58. minutu bio je prvi kojeg je klub postigao ove sezone na dosadašnjih 6 utakmica.

Ranije danas Augsburg je kod kuće slavio protiv Herte (1:0).

• Hamburger – Ajntraht Frankfurt 1:2 (Miler 58 – Seferović 44, Pjazon 90)
  • Augsburg – Herta 1:0 (Verheg 27. penal)